Вчені знайшли ділянку мозку, яка відповідає за страх втратити гроші

Вчені провели дослід над людьми, що був схожий на гру Монополія і включав різноманітні можливості грошових авантюр.

Неврологи з Каліфорнійського технологічного інституту виявили в мозку людини ділянку, що відповідає за побоювання втратити гроші.

У центрі уваги вчених виявилася багатофункціональна структура під назвою мигдалеподібне тіло.

Для дослідження залучалися, крім здорових добровольців, дві жінки, які страждають рідкісним генетичним захворюванням. В однієї пацієнтки мигдалеподібне тіло було уражено повністю, в іншої - наполовину. Відповідно до віку жінок (42 і 23 роки) з інших добровольців сформували дві контрольні групи по шість осіб.

Досвід виглядав як економічна гра на зразок Монополії, що включала різні можливості грошових авантюр. Пацієнти з дисфункцією мигдалеподібного тіла "пускалися в усі тяжкі" набагато частіше, ніж здорові суб'єкти того ж віку та освіти, що брали участь у досвіді.

За словами неврологів, двоє хворих демонстрували вражаючу байдужість до перспективи збитку в порівнянні з контрольною групою.

На думку експериментаторів, дисфункція даної ділянки мозку не підсилює схильність до ризику, але саме знижує здатність людини уникати збитку.

"Страх втратити гроші поширений повсюдно і добре вивчений поведінковою економікою, але це, здається, унікальний випадок, коли у піддослідних він відсутній повністю", - говорить Бенедітто де Мартіно, практикант інституту і провідний автор статті.

Колеги де Мартіно з університетського коледжу Лондона не так давно вже заявляли, що мигдалеподібне тіло відповідає за прояв великодушності. Взагалі ця ділянка мозку, як неодноразово з'ясовувалося, управляє широким інтуїтивно-емоційним спектром - від патологічного страху і почуття провини до дискомфорту, що викликається дитячим плачем.

Нагадаємо, нещодавно швейцарські вчені за допомогою складного соціального експерименту виявили ділянку мозку, порушення в роботі якої заважають боротися з спокусами.

Читайте також:

Епілептиків навчили спілкуватися з комп'ютером силою думки

Американські вчені імплантували в мозок людини чіп з виходом в Інтернет

В аеропортах США встановлять "сканери мозку"

"Технологія дива": створено систему безконтактного управління гаджетами

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: