Вчені знайшли "ген Пітера Пена", який зупиняє старіння

Вчені знайшли генетичні мутації, які відповідають за передчасне старіння. Відкриття дозволить успішно займатися профілактикою вікових хвороб.

Теломери
Теломери на кінцях хромосоми
Група нідерландських і британських учених виявила генетичні варіації, які можуть пояснити, чому одні люди старіють раніше за інших. Відкриття вже охрестили "Геном Пітера Пена".

Під час дослідження науковці проаналізували більше 500 тисяч генетичних відхилень і знайшли ланку ДНК, яка прискорює процес старіння.

Так, згідно з отриманими даними, до 7% людей в Британії має дві копії знайденої ланки ДНК – вони виглядають на вісім років старше за своїх однолітків. Ще 38% мають одну ланку, через що виглядають на три - чотири роки старшими. А ось щасливі 55% не мають даної ланки в своєму ДНК зовсім, забезпечуючи собі свіжий вигляд надовго. Замість неї в їхній структурі ДНК по дві копії "Гена Пітера Пена".

"Наше дослідження доводить, що деякі люди генетично запрограмовані старіти швидшими темпами", - зазначив один з керівників наукової групи Тім Спектор з Королівського коледжу в Лондоні.

Науковці змогли встановити зв'язок між наявністю цих мутацій і так званими теломерами ("ковпачки" на кінцях хромосом, довжина яких пов'язана із старінням клітин). Коли довжини теломер стає недостатньо для нового ділення, клітина відмирає. Такий процес поступового відмирання клітин в тканинах організму називається медиками "біологічним старінням".

Ділянка однієї з хромосом під назвою 3q26 містить в собі область, варіації "букв" ДНК в якій впливають на довжину теломер. Таким чином, люди, що мають такий варіант цієї області ДНК, мають коротші теломери, які призводять до передчасного старіння і раку.

Нагадаємо, троє американських учених, які виявили фермент теломеразу, що може запобігти зношуванню теломери, отримали за своє відкриття Нобелівську премію з медицини 2009 року.

Результати нового дослідження дозволять в майбутньому прогнозувати ймовірність вікових захворювань у пацієнтів та створювати ліки, які будуть стримувати як зовнішнє, так і внутрішнє старіння людини.

Читайте також:

Тривалість життя людини можна визначити за її обличчям

Вчені відкрили ген ожиріння

Винайдено спосіб спілкування з хворими, які перебувають у вегетативному стані

Вчені знайшли молекулу, яка бореться одразу з кількома типами вірусів

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: