Вчені знайшли "гормон співпереживання" у чоловіків

Під впливом гормону окситоцину рівень співпереживання у чоловіків досягав рівня, що зустрічається тільки у жінок.

Вчені довели, що гормон окситоцин підсилює здатність чоловіків до співпереживання та розуміння чужих емоцій, що допомагає навчатися соціальним взаєминам і може використовуватися для лікування деяких розумових розладів.

Вивченням функціональних властивостей окситоцину, який вважається потенційним компонентом препаратів для лікування розумових і психічних розладів, вчені займаються вже не перший рік. Але можливості застосування цієї біологічної молекули досі вивчені не повністю.

У своїй експериментальній роботі вчені під керівництвом Рене Харлманна з Університету Бонна задіяли 48 здорових чоловіків, половина з яких одержувала окситоцин у формі назального спрею, тоді як друга половина добровольців отримувала "препарат-пустушку".

На першому етапі експериментальної роботи чоловікам пропонувалися емоційно забарвлені зображення – фотографії дитини, що плаче, засмученого чоловіка, дівчинки, яка обіймає кішку тощо. Після цього чоловіки мали словами висловити глибину почуттів, які викликав у них перегляд цих зображень.

Під час подальшого аналізу вчені з'ясували, що добровольці, які перебували під впливом окситоцину, виявилися здатними співпереживати зображеним на фотографіях людям набагато сильніше за тих, хто отримував "пустушку". При цьому члени другої групи були здатні цілком повно і коректно сприйняти емоції, які передаються зображеннями.

Згідно з даними дослідників, в результаті впливу окситоцину рівень співпереживання у чоловіків досягав рівня, що зустрічається тільки у жінок.

Під час другого експерименту вчені спробували оцінити вплив окситоцину на здатність чоловіків до соціальної взаємодії, що значною мірою залежить від уміння розуміти емоції навколишніх і співпереживати ім.

Для цього тій же групи чоловіків пропонувалося пройти тест на увагу, під час якого кожна невірна відповідь в одному випадку супроводжувалася червоним сигналом на екрані монітора, а вірна - зеленим. У другому випадку замість колірних сигналів використовувалися зображення людських облич, які схвалювали чи, навпаки, засуджували.

"В цілому добровольці краще справлялися з тестом, якщо отримували зворотний зв'язок у вигляді людських гримас, причому група чоловіків, які отримали окситоцин, помітно перевершила своїх колег, які отримали "пустушку" - сказала Кейт Кендрік, співавтор публікації з Бабрахамского інституту в Кембриджі.

"Наше дослідження дозволило вперше показати, що ступінь емоційного співпереживання може бути змінений за допомогою окситоцину, що також впливає на здатність людей навчатися чого-небудь через соціальну взаємодію. Цей гормон може виявитися корисним при лікуванні шизофренії та інших розумових розладів, що супроводжуються соціальним відчуженням людей", - підсумував Харлманн.

Читайте також:

Вчені довели: "чоловіча менопауза" існує, але лікується

У продажу з'явилися таблетки, що втричі збільшують тривалість сексу

Рейтинг найпотаємніших бажань жінок: шоколад кращий за секс

У чоловіків на півгодини більше вільного часу, ніж у жінок

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: