Вчені знайшли молекулу, яка бореться одразу з кількома типами вірусів

У Каліфорнійському університеті виявили основу для нового противірусного засобу широкого спектру без побічних ефектів.

Американські вчені знайшли молекулу, яка здатна боротися з цілим набором різних оболонкових вірусів: ВІЛ, вірусами Ебола, гепатиту С, Західного Нила, лихоманки долини Ріфт і жовтої лихоманки.

Перераховані види вірусів відносяться до різних груп, до яких входять філо-, покс-, арено-, бунья-, параміксо- і флавівіруси. Дія ідентифікованого ученими з'єднання - похідного роданіну, який отримав назву LJ001, - поширюється і на інші види з цих груп.

Подібні противірусні засоби широкого спектру вже існують, але у всіх відомих препаратів є серйозні недоліки. Так, рибавірін впливає не тільки на вірусні білки, але і на клітину-господаря, і зберігає високу ефективність при боротьбі із обмеженою кількістю вірусів. Інший засіб, а-інтерферон, досить дорогий і може викликати серйозні побічні ефекти.

Противірусна дія LJ001 була виявлена в лабораторних експериментах на клітинних культурах і підтверджена в дослідах на мишах; як з'ясувалося, з'єднання може ефективно протистояти тільки оболонковим вірусам. Небажаних побічних ефектів учені не виявили.

Точний механізм дії LJ001 поки не з'ясований, але у дослідників є деякі припущення.

"Ця невелика молекула зв'язується і з клітинними мембранами, і з ліпідними оболонками вірусів. Але ті пошкодження, які вона наносить клітині, швидко відновлюються, а у ліпідної оболонки здатності до регенерації немає, що і зупиняє поширення вірусу", - розповів учасник дослідження Бенгур Лі з Каліфорнійського університету в Лос-Анджелесі.

Читайте також:

Вчені з'ясували структуру ключового ферменту ВІЛ

Науковці навчилися перетворювати клітини шкіри у нервові клітини

Білл Гейтс виділив 10 мільярдів доларів на вакцини

Огляд смертельних епідемій останніх років

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: