Вчені знайшли на Місяці величезні запаси криги

Фахівці NASA зафіксували присутність льоду в понад 40 невеликих місячних кратерах діаметром від 2 до 15 км.

Експерти Аерокосмічного агентства США (NASA) виявили великі запаси льоду в районі північного полюса Місяця за допомогою індійського дослідницького космічного апарату "Чандраян-1". Експеримент NASA показав, що водяний лід міститься більш ніж у 40 розташованих біля полюса кратерах.

Відкриття було зроблене за допомогою встановленого на борту космічного апарата радара Mini-SAR, сконструйованого фахівцями NASA для виявлення копалин на Місяці. Він зафіксував присутність льоду в понад 40 невеликих місячних кратерах діаметром від 2 до 15 км.

Точна кількість льоду в кратерах не встановлена, проте в NASA вважають, що товщина крижаного покриву в кожному кратері складає не менше двох метрів. Таким чином, в Інституті місячних і планетарних досліджень в Х'юстоні підрахували, що загальний обсяг виявлених запасів водяного льоду в цьому районі Місяця складає, щонайменше, 600 млн тонн.

На думку фахівців NASA, це відкриття свідчить про те, що на природному супутнику Землі знаходилися запаси води, які в процесах, що проходили на Місяці, кристалізувалися і перетворилися на кригу. Раніше вчені зробили й припущення, звідки на Місяці узялася вода. За однією з версій, її доставили комети або астероїди, які врізалися в поверхню супутника Землі, за іншою, від падіння небесних тіл вода просочувалася з глибин Місяця. Також є версія, що сонячний вітер приніс атоми водню, які змішалися з атомами кисню в ґрунті.

Раніше "Чандраян-1" виявив на Місяці кілька полярних кратерів, невидимих із Землі. Відкриття, зроблені з борту індійського супутника, являють великий науковий інтерес і ставлять перед науковцями нові завдання в подальшому вивченні поверхні Місяця новими експедиціями.

Запуск і політ "Чандраяна-1" став першим кроком Індії в реалізації амбітних планів з вивчення космосу. Зараз Індійська організація космічних досліджень (ІСРО) розраховує запустити в співпраці з Роскосмосом проект "Чандраян-2". Він передбачає відправку до Місяця приблизно до 2012 року за допомогою індійської ракети-носія GSLV космічного корабля, що складається з орбітального і посадочного модулів. На 2020 рік запланована висадка на Місяці індійського космонавта, а приблизно у 2030 році участь у міжнародних експедиціях на Марс.

Читайте також:

NASA не послухалося Обаму: астронавти все-таки полетять на Марс

Барак Обама відмовився від місячної програми NASA

NASA продовжило місію зонда "Кассіні"

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: