Вчені знайшли "прабатьків" людства

В Африці знайдено найстарішу людську популяцію, від якої пішли всі інші люди.

В Африці знайдена найстаріша людська популяція. Нею виявилися бушмени з південної частини континенту.

Група людей, що є найближчими родичами загальних предків всього людства, була знайдена в ході масштабного генетичного дослідження африканського населення.

Дослідники одержали зразки ДНК від представників 121 популяції, що проживає в Африці. Всього учені проаналізували генетичний матеріал близько трьох тисяч людей. У результаті була складена генетична карта Африки.

Виявилося, що на африканському континенті спостерігається найбільша генетична різноманітність на планеті. Цей результат підтверджує загальноприйняту гіпотезу про африканське походження людини. При передачі з покоління в покоління в ДНК накопичуються мутації. Відповідно, чим більше відмінностей налічується в геномах, наприклад, представників двох різних популяцій, тим більше часу пройшло з моменту, коли вони розділилися.

Чемпіонами за генетичною різноманітністю виявилися представники популяцій бушменів, які населяють південні частини Африки. Вчені зробили висновок, що саме з території, де мешкали бушмени, людство почало розселятися по світу близько 60 тисяч років тому.

Не дивлячись на те, що факт міграції стародавніх людей з африканського континенту визнаний більшістю вчених, деталі цього процесу залишаються неясними. Наприклад, в роботі зазначається, що людство залишало Африку в два етапи. Велика частина людей, на думку авторів, є нащадками мігрантів "другої хвилі", проте мешканці Ізраїлю, Йорданії, Лівану, Сірії, Австралії, Нової Зеландії та Індонезії походять від перших переселенців.

Читайте також:

Фізики створили прототип плаща-невидимця

Свинячий грип зробив маски найпопулярнішим товаром інтернету

Американці запустять супутник розміром з батон та дріжджами на борту

Під поверхнею супутника Сатурна є рідка вода

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: