Вчені знайшли ще одну невідому ланку еволюції людини

У Південній Африці виявлені скелет нового виду доісторичної людини, котрий надзвичайно добре зберігся. Він може стати проміжною ланкою в еволюції людини.

Група дослідників стверджує, що їм вдалося виявити останки раніше невідомого виду людей, який може бути проміжною ланкою між австралопітеків і людиною умілою (Homo habilis).

Повідомлення про знахідку поки не опубліковано в рецензованому науковому журналі - дослідники збираються оприлюднити своє відкриття 8 квітня.

Вчені працювали в системі печер Стеркфонтейн у Південній Африці. Район, що включає печери, часто називають колискою людства - вважається, що саме тут з'явилися австралопітеки і перші представники роду Homo.

За словами дослідників, їм вдалося виявити скелет нового вигляду людини, що відрізняється унікальною збереженням. Автори знахідки не повідомляють, які саме частини скелета збереглися до наших днів і наскільки ретельно їм вдалося дослідити знахідку. Тим не менше, залучені сторонні експерти назвали скелет "чудовим".

Головними ознаками, за якими вчені можуть встановити місце скелета на еволюційної карті роду Homo, є будова таза і зап'ястя. За характеристиками тазових кісток фахівці можуть визначити, чи було істота прямоходячою, а також встановити її ходу. Зап'ястя необхідні для того, щоб зрозуміти, наскільки розвиненими були передні кінцівки істоти і чи здатне воно було виконувати тонкі операції.

Зовсім нещодавно інший колектив авторів опублікував роботу, в якій описав ще один новий вигляд людини. Учені провели генетичний аналіз уламка кістки мізинця, знайденого в Денисовій печері в Алтайському краї, і з'ясували, що "хазяїн" кістки відстояв від людини розумної більше, ніж неандерталець.

Читайте також:

Вчені довели, що льодовиковий період не є причиною вимирання мамонтів

У Шотландії знайшли невідому раніше писемність

ДНК-аналіз розкрив "прокляття Рюриковичів"

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: