Вчені знайшли, що захищає галактики від руйнування

Невидима субстанція у космосі під назвою "темна матерія" захищає маленькі галактики від руйнування силою тяжіння великих.

Група вчених з Великобританії, Італії і Бельгії за допомогою орбітального телескопа Hubble виявила докази припущення, що темна матерія захищає галактики від руйнування під дією тяжіння інших галактик.

Результати нового дослідження темної матерії були опубліковані в британському журналі Monthly Notices of the Royal Astronomical Society.

Темна матерія є невидимою субстанцією, про наявність якої свідчить лише її гравітаційна дія. На темну матерію, на думку учених, доводиться більше 90% маси Всесвіту. Поки вчені не можуть точно встановити її природу. Як вважають астрофізики, темна матерія є своєрідним будівельним матеріалом і слугує для "склеювання" зірок в галактики. Автори дослідження на чолі з професором університету Ноттінгема Крістофером Конселайсом отримали нові дані про властивості темної матерії при дослідженні галактичного скупчення Персей - скупчення тисяч галактик сумарною масою в трильйони мас Сонця, що знаходиться на відстані 250 мільйонів світлових років.

Астрономи, вивчивши галактичне скупчення, виявили близько 30 карликових галактик. Вони залишалися цілими, не дивлячись на те, що їх масивніші сусіди були зруйновані під дією гравітації великих галактик на периферії. Причиною збереження карликових галактик, на думку учених, є надзвичайно високий вміст в них темної матерії. Як вважають дослідники, воно значно більше, ніж в спіральних галактиках, таких як наш Молочний Шлях, а гравітація захищає "карликів" від сусидів-"гигантів".

Вперше про те, що ученим удалося в ході експерименту виявити сліди часток темної матерії, повідомлялося в листопаді минулого року. Темна матерія, що виявляється лише через гравітацію складається з часток, які не взаємодіють із звичайною матерією, але при своїй анігіляції породжують електрони величезної енергії.

Теорію про те, що у Всесвіті існує якась невідома темна матерія, висловив в 30-і роки швейцарський вчений Фріц Цвіки. Як вказав дослідник, речовини, що світиться, в скупченнях галактик в десятки разів менше, ніж потрібно, щоб сила його тяжіння утримувала галактики разом. Для пояснення цього парадоксу вчений передбачив що існує невидима речовина, що створює гравітацію. Тепер цю масу називають темною матерією. Дослідження темної матерії продовжуються.

Читайте також:

Евакуація з МКС: екіпаж злякався космічного сміття

NASA запустило телескоп для пошуку життя у Всесвіті

У космосі помітили дві танцюючі "чорні діри"

Вчені встановили, що першими з'явилися чорні дірки

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: