Вчені знайшли "вимикач" ожиріння

Вчені знайшли фермент, відповідальний за ожиріння. Тепер сподіваються, що вдасться боротися з цією хворобою.


Вчені знайшли у мишей фермент, "виключення" якого методами генної інженерії дозволяло тваринам зберігати нормальну вагу, не зважаючи на те, що вони харчувалися їжею з високим змістом жиру і були генетично схильні до ожиріння.

"Ми відкрили в жирових клітках новий фермент, який є ключовим регулятором жирового обміну і маси тіла, знайшовши багатообіцяючий шляху для пошуку засобів для лікування ожиріння", - каже головний автор дослідження, професор університету Берклі в Каліфорнії Хей Сук Сул.

Автори статті, яка опублікована в журналі Nature Medicine, знайшли фермент - специфічну для жирової тканини фосфоліпазу A2 (AdPLA). Він запускає ланцюжок процесів, які збільшують кількість молекул простагландіну Е2 (PGE2). Цей простагландін пригнічує розщеплювання жиру.

У експерименті миші, у яких був "вимкнений" ген, відповідальний за вироблення AdPLA, порівнювалися з контрольною групою нормальних мишей.

У віці близько трьох тижнів всім мишам давали необмежену кількість дуже жирної і смачної їжі. Наявність або відсутність ферменту не вплинула на апетит, оскільки обидві групи тварин з'їдали однакову кількість їжі. Проте у міру дорослішання мишей розбіжності в швидкості набору ваги ставали очевидним.

У віці 64 тижнів - вік початку старіння у лабораторних мишей - тварини, позбавлені ферменту AdPLA, важили в середньому 39,1 грами (вага типова для мишей, що знаходяться на дієті з низьким вмістом жиру), тоді як контрольні миші важили майже в два рази більше - 73,7 грами.

Раніше вчені вважали, що головну роль в управлінні жировим обміном виконує ендокринна система, в першу чергу гормони. Нове дослідження показує, що в регуляції процесу беруть участь речовини в самій жировій тканині.

Відкриття впливу ферменту AdPLA на жировий обмін може допомогти відкрити нові методи боротьби з ожирінням.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: