Вчені знайшли і розшифрували найдавніший текст Європи

Американські вчені знайшли глиняну табличку з написом на мікенській мові, що датується приблизно 1450-1350 роками до нашої ери.

У Греції знайшли один з найдавніших письмових текстів Європи, вік якого сягає майже 25 століть.

Знахідка зроблена групою фахівців з американського Університету Міссурі (Сент-Луїс, США) в 300 кілометрах від Афін. У ході розкопок вони виявили глиняну табличку довжиною в кілька сантиметрів. На неї був нанесений текст, який виконаний у так званому лінійному письмі В.

Вчені змогли прочитати уривок, який містить дієслово, що відноситься до виробничої діяльності людини, а також власні імена і цифри. Згідно з висновками фахівців, текст належить до періоду між 1450-1350 роками до нашої ери.

На території Європи знайдені і більш давні таблички з нанесеними на них знаками, проте жодна з них не піддається розшифровці і читанню.

Керівник розкопок Майкл Космопулос повідомляє також, що дослідникам вдалося знайти палац мікенської епохи з гігантськими стінами, терамою, що піднімаються терасою, фресками і напрочуд передовою каналізацією.

Однак табличка вразила вчених більше. "Судячи з того, що ми знали, їй нічого було там робити", - відзначає археолог.

По-перше, мікенских табличок, як вважалося, у той час ще не існувало. По-друге, до цих пір їх виявляли тільки у великих палацових комплексах. Винятком не стала і володарка попереднього "рекорду", знайдена в самих Мікенах.

Слід зазначити, що письмо вважався мікенцами священним, так що читати і писати могли лише обрані, констатують вчені.

Лінійне письмо B розшифрував в 1952 році Майкл Вентріс. Воно використовувалося для запису мікенської мови - найдавнішого з відомих варіантів грецької. На острові Кріт були знайдені також зразки лінійного письма А, але вони розгадані лише частково.

Читайте також:

Археологи підняли з дна якір легендарного піратського корабля

Археологи знайшли останки двоногих крокодилів

Археологи підняли зі склепу труну, в якій може бути Мона Ліза

Археологи знайшли покинуту ділянку Великої китайської стіни

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: