Вчені знайшли клітини, що відповідають за сон людини

Згідно з результатами дослідження вчених, астроцити - клітини, які, звільняють речовину під назвою аденозин, допомагають людині швидше заснути.

Вчені виявили в організмі людини клітини, які відповідають за старт процесу засипання.

Згідно з результатами дослідження, мова йде про астроцитах - клітинах, які, звільняючи речовину під назвою аденозин, допомагають людині швидше заснути.

Ключ до розшифровки механізму сну вдалося знайти італійському досліднику Томмасо Фелліні і його американським колегам. "Згідно з однією з популярних теорій, протягом дня людина накопичує аденозин, а під час сну ця речовина витрачається", - до такого висновку прийшов Феллін в ході свого дослідження.

Аденозин пригнічує нейрони, які зазвичай стимулюють кору головного мозку і примушує людину почуватися бадьоро.

З'ясувавши, що фізіологічні механізми, що приводять до необхідності спати, діють за принципом накопичення, вчені вирішили перевірити, чи можуть астроцити бути джерелом аденозину.

В експерименті фахівці використовували генетично модифікованих мишей, у яких було пригнічено вироблення аденозину з астроцитів. Без цієї речовини миші практично перестали спати. При цьому вчені помітили, що їх втручання відмінило деякі негативні ефекти, що супроводжують втрату сну.

Таким чином, Феллін зміг довести, що астроцити відповідальні за накопичення аденозину і регуляцію засипання.

Читайте також:

Вчені з'ясували, чому люди з депресією бачать світ в сірих тонах

Учені: кожна третя жінка приховує кількість сексуальних партнерів

Вчені стверджують, що кольорові сни бачать тільки шизофреніки

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: