Вчені знайшли лігвище легендарного кракена

Вчені знайшли лігвище легендарного кракена

Хребетні диски іхтіозаврів розташовані так, немов кракен намагався написати свій автопортрет. (Фото Mark McMenamin.)

Кракен харчувався іхтіозаврами та викладав з їх решток візерунки, які нагадують його автопортрет.

Величезне морське чудовисько розміром з автобус виявилося зовсім не міфічною істотою. Професор Марк МакМенамін, палеонтолог з Массачусетса, стверджує, що знайшов докази реального існування Кракена.

Гігантський восьминіг, за словами професора, досягав у довжину близько 30 метрів, а свій "корм" - наприклад, іхтіозаврів, - топив, душив щупальцями або звертав бідоласі шию.

Свої результати дослідник доповів на Щорічному з'їзді Американського геологічного товариства (GSA).

Об'єктом дослідження виступало кладовище іхтіозаврів виду Shonisaurus popularis у Неваді - в результаті давніх розкопок на відносно великій території палеонтологи знайшли кістки, що належали як мінімум дев'яти особинам. Деякі з них досягали в довжину 15 метрів.

У 1950-х роках дослідники припустили, що цей регіон був відносно мілководним і іхтіозаври потрапили сюди в період цвітіння отруйних водоростей. Це і стало причиною їх смерті.

Однак, сучасні дослідження показали, що 200-250 мільйонів років тому (тріасовий період мезозойської ери, до якого і належать останки) тут було глибоке море. У рамках нового дослідження було встановлено також, що особини S. popularis гинули в різний час. Крім цього їх кістки були розкладені особливим чином - наприклад, хребці були організовані у рівномірний візерунок.

У рамках нового дослідження вчені припустили, що в даному регіоні мешкало гігантське головоноге, яке і вбивало іхтіозаврів. У свою чергу візерунок з кісток - наслідок розваг істоти, яка володіла інтелектом, у вільний від полювання час.

Дослідники називають невідомого восьминога "тріасовим Кракеном". Примітно, що деякі фахівці не згодні з подібним трактуванням подій. Зокрема, зазначається, що ніяких останків цієї істоти виявлено не було.

Нещодавно стало відомо, що восьминоги здатні нападати на акул схожого з ними розміру і вбивати їх. У свою чергу ймовірні розміри восьминога не є дивовижними - сучасні кальмари можуть досягати в довжину декількох десятків метрів.

У серпні 2008 року вчені встановили, що з восьми щупалець восьминіг використовує шість як руки і два - у якості ніг.

Читайте також:

У динозаврів були воші

Тиранозаври виявилися канібалами

Для японських макак влаштували показ фільму "Повстання планети мавп"

Горбатий динозавр змінив уявлення про час появи пір'я

Біологи виявили мегавірус

Повʼязані теми:

Наступна публікація