Вчені знайшли лігвище легендарного кракена

Кракен харчувався іхтіозаврами та викладав з їх решток візерунки, які нагадують його автопортрет.

Величезне морське чудовисько розміром з автобус виявилося зовсім не міфічною істотою. Професор Марк МакМенамін, палеонтолог з Массачусетса, стверджує, що знайшов докази реального існування Кракена.

Гігантський восьминіг, за словами професора, досягав у довжину близько 30 метрів, а свій "корм" - наприклад, іхтіозаврів, - топив, душив щупальцями або звертав бідоласі шию.

Свої результати дослідник доповів на Щорічному з'їзді Американського геологічного товариства (GSA).

Об'єктом дослідження виступало кладовище іхтіозаврів виду Shonisaurus popularis у Неваді - в результаті давніх розкопок на відносно великій території палеонтологи знайшли кістки, що належали як мінімум дев'яти особинам. Деякі з них досягали в довжину 15 метрів.

У 1950-х роках дослідники припустили, що цей регіон був відносно мілководним і іхтіозаври потрапили сюди в період цвітіння отруйних водоростей. Це і стало причиною їх смерті.

Однак, сучасні дослідження показали, що 200-250 мільйонів років тому (тріасовий період мезозойської ери, до якого і належать останки) тут було глибоке море. У рамках нового дослідження було встановлено також, що особини S. popularis гинули в різний час. Крім цього їх кістки були розкладені особливим чином - наприклад, хребці були організовані у рівномірний візерунок.

У рамках нового дослідження вчені припустили, що в даному регіоні мешкало гігантське головоноге, яке і вбивало іхтіозаврів. У свою чергу візерунок з кісток - наслідок розваг істоти, яка володіла інтелектом, у вільний від полювання час.

Дослідники називають невідомого восьминога "тріасовим Кракеном". Примітно, що деякі фахівці не згодні з подібним трактуванням подій. Зокрема, зазначається, що ніяких останків цієї істоти виявлено не було.

Нещодавно стало відомо, що восьминоги здатні нападати на акул схожого з ними розміру і вбивати їх. У свою чергу ймовірні розміри восьминога не є дивовижними - сучасні кальмари можуть досягати в довжину декількох десятків метрів.

У серпні 2008 року вчені встановили, що з восьми щупалець восьминіг використовує шість як руки і два - у якості ніг.

Читайте також:

У динозаврів були воші

Тиранозаври виявилися канібалами

Для японських макак влаштували показ фільму "Повстання планети мавп"

Горбатий динозавр змінив уявлення про час появи пір'я

Біологи виявили мегавірус

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: