Вчені знайшли під Амазонкою ще одну річку

Гучне відкриття бразильських дослідників: під Амазонкою тече підводна річка - приблизно така ж довга, але набагато менш повноводна.

Під найбільшою в світі рікою Амазонкою в Південній Америці науковці знайшли ще одну річку, яка живиться ґрунтовими водами.

Річка протікає на глибині від двох до чотирьох кілометрів, тече в тому ж напрямку, що і Амазонка, і приблизно така ж завдовжки.

При цьому ріки серйозно різняться за повноводністю: щомиті в Амазонці зі швидкістю п'ять метрів на секунду протікає маса води, що дорівнює 133 тисячам кубічних метрів, а в підземній річці цей показник не перевищує 3900 кубометрів на секунду.

Відкрита бразильськими геофізиками річка дістала назву Хамза, за іменем керівника групи дослідників.

Як стверджують науковці, Хамза бере свій початок біля Анд і тече під землю майже прямо через скелясту породу на глибину до двох кілометрів, а потім змінює напрямок і поступово вирівнюється в горизонтальному напрямку.

Відомості про підземною річкою були отримані на основі вивчення даних з 241 свердловини, пробурені в 1970-1980 роках бразильською компанією Petrobras.

До речі, єдина в світі не підземна, а підводна річка тече на дні Чорного моря. За досить невеликих розмірів – вона завдовжки 37 морських миль і завширшки більше півмилі – річка відрізняється величезним обсягом переміщуваної води - 22 тисячі кубічних метрів на секунду. Якби ця річка текла сушею, то була б за цим показником шостою у світі.

Читайте також:

Названо десять див світу, які зникнуть до 2030 року

У джунглях Амазонії живе плем'я, яке не знає, що таке "час" і "вік"

Британець першим у світі пройшов уздовж русла Амазонки. ВІДЕО

На дні Чорного моря знайшли єдину в світі підводну річку

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: