Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Вчені знайшли спільні зміни у легенях померлих пацієнтів від Covid-19 і грипу

Вчені знайшли спільні зміни у легенях померлих пацієнтів від Covid-19 і грипу

Результати дослідження допомагають пояснити згортання крові, що спостерігається у пацієнтів.

Група дослідників вивчила легені сімох пацієнтів, отриманих під час розтину, порівняла їх із легенями людей, що хворіли на грип А, і виявила зміни та пошкодження через коронавірус.

Про це пише EurekAlert.

У новому дослідженні торакальний хірург Бригама і Жіночої лікарні Стівен Дж. Ментцер разом із групою міжнародних дослідників вивчили легені померлих від Covid-19. 

Вони порівняли цю групу з легенями пацієнтів, які померли від гострого респіраторного дистрес-синдрому, який є вторинним до інфекції грипу A. Також у дослідженні їх порівняли із десятьма контрольними легенями відповідного віку.

І COVID-19, і грип належать до однієї і тієї ж категорії вірусів і заражають дихальні шляхи. Досліджувані легені мали спільні ознаки, пов'язані з кровоносними судинами, які спостерігалися в легенях пацієнтів, що померли від COVID-19.

Дослідники зазначили, що COVID-19 пошкодив ендотеліальні клітини (клітини судинної оболонки - ред.), що призвело до серйозного пошкодження внутрішнього шару клітин, якими вистелені судини. Пацієнти з COVID-19 показали широко поширене згортання крові, а також зростання нових судин - останні, ймовірно, є результатом реакції організму на вірус.

У деяких випадках COVID-19 виявлено ознаки відмінностей прогресування легеневих судинних захворювань в порівнянні з грипом однаково тяжкого ступеня.

Дослідження показало, що:

  • COVID-19 є респіраторним вірусом, що викликає судинне захворювання;
  • пошкодження судинних клітин допомагає пояснити серйозне згортання крові у пацієнтів;
  • пошкоджені кровоносні судини можуть також лежати в основі інших проблем: симптомах синдрому Кавасакі у дітей, інсультах та проблеми, які, на перший погляд, не пов'язані з COVID-19;
  • необхідні додаткові дослідження ангіогенезу і судинних ефектів COVID-19.

Нагадаємо, пацієнт, у якого був важкий гострий респіраторний синдром під час спалаху 2003 року, може допомогти вченим у пошуку методів боротьби з новим коронавірусом. У зразках його крові містилося антитіло, яке, ймовірно, може блокувати новий коронавірус.

Залиште свій коментар

Вибір редакції