Вчені відшукали відповідь на питання "Що було раніше: яйце чи курка?"

Суперкомп'ютер HECToR у Шотландії допоміг науковцям довести, що сформуватися поза куркою яйце б не змогло.

Група британських вчених знайшла відповідь до стародавню філософську загадку: "що було раніше, яйце чи курка?". Відповідь виявилася такою: "курка".

Науковці з університету Шеффілда і університету Уорвіка виявили, що формування шкаралупи курячого яйця залежить від білка, який є тільки в курячих яєчниках. Це означає, що сформуватися поза куркою яйце б не змогло.

Формування яйця вченим вдалося ретельно дослідити за допомогою суперкомп'ютера HECToR, розташованого в університеті Единбургу.

Комп'ютер допоміг з'ясувати, що білок під назвою ovocledidin-17 діє як каталізатор для прискорення розвитку шкаралупи. Саме завдяки цьому білку починається кристалізація, рання стадія створення шкаралупи. Міцна шкаралупа необхідна для збереження жовтка і захисних рідин, поки курча розвивається.

"Вчені з давніх часів підозрювали, що першим було яйце, проте тепер нашій групі вдалося надати доказ того, що насправді першою була курка", - розповів доктор Колін Фріман з університету Шеффілда.

А професор Джон Хардінг з того ж університету додав, що хоча зрозуміти, як формується шкарлупка, було цікаво само по собі, розуміння цього процесу може допомогти у створенні нових матеріалів.

Читайте також:

Американські генетики з'ясували, звідки на Землі взялися євреї

Конкурент Великого адронного колайдера знайшов "божественну частинку"

Вчені з'ясували, що знаходиться всередині Місяця

Американський вчений розгадав код Платона

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: