Вчені заявляють, що ненормативна лексика може бути ознакою інтелекту, креативності і надздібностей в подоланні болю

Дата публікації
Перегляди
2590
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Вчені заявляють, що ненормативна лексика може бути ознакою інтелекту, креативності і надздібностей в подоланні болю

Фото: wikimedia.org

Дослідники виявили, що добре освічені люди частіше використовують лайку, ніж люди з меншим словниковим запасом.

Вчені, які кілька десятків років вивчали лайки, стверджують, що насправді лихослів'я дійсно корисне.

Про це повідомляє Dailymail.

Хоча лихослів'я вважалося "мовою бідних", дослідники виявили, що добре освічені люди частіше використовують лайку, ніж люди з меншим словниковим запасом. Ненормативну лексику також пов'язують із чесністю і креативністю, оскільки люди вибирають дуже потужні слова для висловлення своїх емоцій, водночас у них активується область правої півкулі, відома як "творчий мозок".

Тімоті Джей, почесний професор психології Массачусетського Коледжу вільних мистецтв, який вивчав ненормативну лексику понад 40 років, говорить: "У лихослів'я багато переваг, які стали зрозумілі лише в останні два десятиліття в результаті великої кількості досліджень мозку і емоцій, а також набагато більш досконалих технологій для вивчення анатомії мозку".

Джей провів низку досліджень мистецтва лихослів'я і вважає, що його застосування дає еволюційну перевагу. Під час дослідження перевірялася здатність учасників придумувати слова на задану букву. Результати показали, що ті, хто сформулював найбільше слів, використовували самі нецензурні слова.

Також з’ясувалося, що табуйовані слова позитивно корелюють з особистісними рисами "великої п'ятірки" - невротизмом і відкритістю, а невротизм і відкритість корелюють з чесністю, що передбачає, що ті, хто лається нецензурними словами, також можуть бути дуже чесними.

Дослідники факультету психології Кільського університету Великої Британії вважають, що лайка може мати "ефект знеболювального". Вони вважають, що лихослів'я запускає в нас природну реакцію "бий або біжи". Вони провели ряд досліджень, під час яких добровольці занурювали руки в ванну з крижаною водою і тримали її там якомога довше, повторюючи ненормативне слово за своїм вибором. Дослідники виявили, що, під час лайки добровольці могли тримати руку в крижаній воді протягом більш тривалого періоду часу. Таким чином лікарі встановили зв'язок між лайкою і підвищенням больової толерантності.

Нагадуємо, що американські вчені дослідили як гроші впливають на щастя.  

Наступна публікація