Вченим вдалося змоделювати народження Чумацьго шляху

Для симуляції знадобився потужний суперкомп'ютер і 1 млн 400 тисяч годин процесорного часу.

Астрофізикам вперше вдалося змоделювати народження Чумацького шляху. Для симуляції знадобився суперкомп'ютер і 9 місяців процесорного часу.

Астрономи з Каліфорнійського університету в Санта-Круз зробили те, чого вчені всього світу не могли досягти протягом останніх десятиліть. Провівши складне комп'ютерне моделювання, вони народили в надрах комп'ютера спіральну галактику, схожу на Чумацький шлях.

"Колишні спроби сформувати масивну плоску галактику на зразок Чумацького шляху провалилися, оскільки отримані галактики мали величезний балдж (центральне потовщення), порівнянний з розмірами диска", - пояснив Хав'єра Гуедес, автор дослідження.

За словами П'єро Мадай, співавтора роботи, прийнятої до публікації в журналі Astrophysical Journal, обчислення потребували задіяння потужного суперкомп'ютера Pleiades, розподілені обчислення на якому зайняли 1 млн 400 тисяч годин процесорного часу.

"Ми в певному сенсі ризикували, задіявши таку кількість процесорного часу для прорахунку однієї галактики з надзвичайно високою роздільною здатністю", - пояснив Мадай.

Нагадаємо, раніше астрономи виявили досі невідомий рукав Чумацького шляху.

Проаналізувавши дані, зібрані 1,2-метровим телескопом CFA, вчені виявили продовження рукава Щита-Центавра, розташоване на відстані приблизно 48 тисяч світлових років від галактичного центру.

За словами дослідників, рукав не був виявлений раніше тому, що розташовувався вище галактичної площини.

Читайте також:

Вчені розвіяли міф про гігантську бульбашку навколо Землі

Австралійський фотограф зробив унікальні знімки обертання Всесвіту

Телескоп NASA побачив в центрі галактики символ нескінченності

Астрономи виявили зірку, яка просто не може існувати у природі

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: