Вченим вперше вдалося відновити геном давньої людини

Генетичний аналіз показав, що 4 тисячі років тому Гренландію населяли люди, які є родичами сучасних чукчів і коряків.

Вченим вперше вдалося розшифрувати геном древнього жителя Гренландії. Робота вчених з'явилася в журналі Nature. Її короткий зміст наводить портал ScienceNOW.

Учені працювали з зразком волосся, знайденим в Гренландії в 1980-х роках. До недавнього часу зразок, віком близько 4 тисяч років, зберігався в музеї. Через те, що волосся мають пористу структуру, біологи змогли повністю очистити їх від забруднення ДНК сучасних людей (фактично, всі вони перебували на поверхні).

Біологи визначили послідовність близько 80 відсотків геному. Генетичний аналіз показав, що 4 тисячі років тому Гренландію населяли люди, які є родичами сучасних чукчів і коряків (ці народи живуть в Сибіру). Люди, що живуть в Гренландії зараз, не є нащадками її стародавніх жителів.

Нова робота допоможе вченим відновити шляхи міграції древніх людей і дізнатися, як заселялась Земля. Крім цих цінних висновків дослідження необхідно тим, що воно показує, наскільки точними і чутливими стали сучасні технології роботи з ДНК. Не виключено, що в майбутньому вчені зможуть отримати генетичну інформацію зі зразків, які досі вважалися "безнадійними".

Читайте також:

Вчені знайшли "ген Пітера Пена", який зупиняє старіння

У США помер вчений, який розшифрував генетичний код

Голландці доять кроликів з людськими генами

 

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: