Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Вчений зі США навчився виводити корів без рогів, переписавши їхню ДНК

Проте навколо зміни ДНК тварин наразі точаться суперечки.

Вчений зі Сполучених Штатів Ден Карлсон навчився "переписувати" генетичний код тварин, аби вдосконалювати виведення великої рогатої та іншої свійської худоби. 

Про його напрацювання повідомляє Bloomberg.

2014 року Ден Карлсон з групою вчених внесли зміни у генетичний код молочної худоби, аби вивести корів без рогів. Зміни ДНК копіювали у клітинний набір ембріонів у сурогатних матерів. На результат чекали протягом дев'яти місяців. 

Ніхто раніше не проводив подібних експериментів, тому очікування народження телят були довгими і тяжкими. 

"Ти сподіваєшся, що все буде добре. Що особини народяться без рогів, але насправді ти нічого точно не знаєш", - каже Карлсон. 

Як і у більшості випадків з клонуванням, з більшістю ембріонів не вдалося. Проте двоє телят, Бурі та Спотіджі, народилися без рогів. Це означало, що їм вдалося уникнути долі мільйонів тварин, яким видаляють роги після народження гарячим залізом або токсичною речовиною.

Худобі зазвичай видаляють роги для того, аби вона не калічила одне одного. Проте ця процедура досить болісна і проти неї завжди виступав батько Карлсона, який був фермером. "Переписування" генів худоби дозволяє уникнути процедури. 

Проте навколо зміни генетичного коду ще точиться багато суперечок. По-перше, деякі організації із захисту тварин негативно ставляться до такої практики, вважаючи це експериментами над тваринами. До того ж йдеться про безпеку людей, які вживатимуть м'ясо або молоко від тварин зі зміненими генами.

Обидві корови, які народилися без рогів, наразі мертві. Спотіджі забили, її м'ясо перевірили в лабораторії і впевнилися, що воно безпечне для вживання. А Бурі, особина чоловічої статі, став батьком шести особин, які також народилися без рогів. Одна з особин - жіночої статі. 

Нагадаємо, учені з Інституту біоенергетики в Берклі (США) розробили швидкий, точний і доступний метод синтезу ДНК, що значно прискорить темпи медичних і біохімічних відкриттів. 

Залиште свій коментар

Вибір редакції