Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Вдруге в історії людства: як "Вояджер-2" долав Сонячну систему і потрапив до міжзоряного простору. Інфографіка

Дослідницький зонд вийшов за межі сонячної системи через 41 рік після свого запуску.

Дослідницький зонд "Вояджер-2" став другим космічним кораблем, створеним людиною, який потрапив до міжзоряного простору.

Зонд був запущений у 1977 році для вивчення найбільш далеких від Землі планет і нещодавно покинув геліосферу. Відстань від Землі становить 18 млрд км або 120 астрономічних одиниць (одиниця довжини в астрономії, що дорівнює відстані від Землі до Сонця - 149 млн км).

Нині "Вояджер-2", як і його попередник "Вояджер-1", який став першим космічним апаратом, що залишив межі сонячної системи у 2013 році, подорожує в просторі між зірками.

Вояджер-2, інфографіка
tsn.ua

Дослідники сподіваються, що дані, передані космічним апаратом, дозволять дізнатись інформацію щодо впливу Сонця на таку далеку відстань від центру нашої Сонячної системи.

Обидва космічні апарати були запущені як п'ятирічні місії наприкінці 1970-х. Втім, вони працюють вже протягом більше чотирьох десятиліть і продовжують передавати важливі дані до Землі, і навіть були віддалено вдосконалені на цьому шляху.

Як повідомлялося, у березні 2013 року дослідницький зонд "Вояжер-1" вийшов за межі сонячної системи - він подолав магнітне поле Сонця і опинився в міжпланетному просторі.

5 вересня 2017 року виповнилося 40 років польоту Voyager-1. Його енергетична установка працює на плутонії-238, незважаючи на падіння ефективності майже на 45%, і зонд далі передає дані на землю. Сигнал на Землю доходить тільки за 17 годин.

ВідеоАпарат космічної агенції NASA вперше записав шум вітру на Марсі

Коливання настільки малі, що людське вухо почути їх не може. Науковці NASA збільшили звук на дві октави. І радять слухати його в навушниках. Зонд "Інсайд" успішно сів на поверхню Марса наприкінці листопада.

Апарат космічної агенції NASA вперше записав шум вітру на Марсі

Залиште свій коментар

Вибір редакції