Великі перемоги. Як українські айтішники тріумфують на міжнародних хакатонах

ТСН.ua згадав, хто з талановитих айтішників приносив Україні перемоги на міжнародних ІТ-конкурсах та хакатонах.

Днями команда українських розробників Turbo Rocket Games із застосунком Dragon Sim Online стала переможцем міжнародного конкурсу Google AdMob Student Challenge 2016. У конкурсі взяли участь сотні команд з усього світу, та найкращими виявилися українці, які створили мобільну гру про драконів. Вона вразила користувачів своєю графікою.

Dragon Sim Online - пригодницька гра з драконами, з анімацією їхніх польотів і битв, прокачуванням своїх драконів, можливістю мультиплеєра. Середня оцінка додатку в Google Play сягнула 4,5 бали, а станом на початок вересня її завантажили понад 500 тисяч користувачів.

До української команди увійшли четверо розробників, всі вони навчаються у Києво-Могилянській Академії. За умовами конкурсу студенти мали розробляти мобільні додатки і монетизувати їх за допомогою AdMob. Головний приз конкурсу - тижнева поїздка в Сан-Франциско з відвідуванням Googleplex.

Проте це далеко не перша велика перемога українців на міжнародних ІТ-конкурсах та хакатонах. Крім того, українські розробники дуже затребувані на Заході. Численні західні софтверні компанії дивляться в бік українських програмістів та ІТ-спеціалістів з багатьох причин. Перша і найвагоміша – реноме першокласної технічної школи та високий рівень інженерно-математичної освіти.

Все це дозволяє українським IT-талантам отримати новий і передовий досвід, засоби і можливості для розвитку. Крім того, це дозволяє креативним, розумним та високоосвіченим молодим програмерам отримувати престижні нагороди від компаній зі світовим ім'ям. А також проводити власні хакатони – як наприклад наймасштабніший за всю історію країни Media Hack Weekend, який торік прогримів на всю Україну, і в жовтні відбудеться знову.

ТСН.ua cпільно з IT-Prospect Європейської Бізнес Асоціації вирішив згадати, хто ще з талановитих айтішників приносив Україні перемоги на ІТ-конкурсах та хакатонах. Ми обрали п'ять команд, які, на наш погляд, привернули увагу до України своїми розробками. Хоча, звісно, таких перемог набагато більше.

Mars Hopper. Ще ближче до Марсу

Український проект Mars Hopper, тобто модель літака, здатного пересуватись поверхнею Марсу, опинився серед шести переможців світового хакатону NASA SpaceApps Challenge.

Шість команд-переможців було відібрано серед 1200 учасників. Ідею, завдяки якій прототип зміг працювати, придумала 11-річна киянка Софія Буткалюк.

Також у складі команди Mars Hopper: Павло Правдюков, Олександр Буткалюк, В'ячеслав Осауленко, Андрій Музиченко, Ілля Рубінський, Микола Денисенко.

Проект пропонує альтернативну технологію переміщення поверхнею Марса. Mars Hopper – це прототип безпілотного автоматизованого літака, який живитиметься сухим льодом. Так називають заморожений вуглекислий газ, яким узимку щедро покриті полюси Марса

Джетпак, розроблений молодими науковцями, збирає сухий лід під час посадок і за допомогою радіоізотопного термоелектричного генератора (РІТЕГ) перетворює на газ. Швидке звільнення енергії створює реактивну тягу. Літак переміщується від посадки до посадки, рухаючись "стрибками", через що його і прозвали "стрибун" (Hopper).

За задумом, "стрибунець" зможе потрапити на Марс у тій самій капсулі й на тій самій ракеті "Атлас-5", яка доставляла туди зонд Curiosity. Обравши майданчик для посадки, літак приземлиться, щоб почати свої мандри крижаною шапкою планети. Українські розробники, які називають свій літак "пересувною лабораторією", сподіваються, що апарат дозволить аналізувати атмосферу і вивчати пил з різних районів планети.

Автономний "розумний" дефібрилятор для порятунку людей з серцевим нападом

У травні американська команда Ciklum, до складу якої увійшли і українські розробники, перемогли The IoT for Cities Hackathon, який відбувся у Каліфорнії в рамках конгресу Internet of Things World Event 2016. Команда удосконалила автономний дефібрилятор — прилад, призначений для порятунку життів людей з серцевим нападом, отримавши перемогу на хакатоні.

Ciklum
Команда Ciklum удосконалила автономний дефібрилятор, призначений для порятунку життів людей з серцевим нападом

Команду Ciklum представляли українські biotech-інженери: Борис Працюк, Євген Карплюк, Олег Панічев, а також їхні колеги з Кремнієвої долини: Стівен Рейд та Віктор Лана. Команда розробників за перемогу на хакатоні отримала 10 тисяч доларів.

Проект-переможець запропонував наступні удосконалення дефібрилятора: насамперед, включений прилад дає голосові підказки про те, як його правильно використовувати, і якою має бути послідовність дій - так, що їм зможе скористатися людина, яка вперше тримає дефібрилятор в руках. Це важливо тому що такі дефібрілятори знаходяться в загальному доступі просто на вулицях міст.

Крім цього, за допомогою різних програм, до яких підключений прилад, він усіма можливими способами допомагає прискорити надання медичної допомоги потерпілому. Як тільки хворий отримав перший розряд струму, з приладу автоматично розсилається оповіщення про нещасний випадок в усі найближчі клініки та "швидкі". Передається точний час, геолокація і онлайн-трансляція відео з камер зовнішнього спостереження вулиці. А також надсилаються життєво важливі дані – кардіограма потерпілого, завдяки чому лікар одразу ж може почати діагностику.

Ciklum
Команда Ciklum удосконалила автономний дефібрилятор, призначений для порятунку життів людей з серцевим нападом

Технічну платформу миттєвого оповіщення медиків зможе використовувати будь-місто, в якому є автономні дефібрилятори, а також необхідні технології. Для моделі, яку розробив Ciklum, голосову взаємодію забезпечує Amazon Alexa, геолокацію визначає система Petney Bowes, комунікацію та обмін повідомленнями забезпечує сервіс Cisco Spark. Зображення з відеокамер і стан завантаженості доріг дає Current від General Electric.

Подорож моєї мрії

На початку березня фото 35-річного українця Андрія Буренка розлетілося світовими новинними агенціями. Його спільний з Тарасом Поліщуком онлайн-проект TripMyDream став найкращим туристичним стартапом у світі, перемігши у фіналі міжнародного конкурсу Seedstars Summit 2016. Крім загального визнання, стартап отримав $ 500 тис. інвестицій.

TripMyDream запустився в травні 2015 року. Суть сервісу проста для користувачів, і в цьому, впевнені його засновники, причина успіху. Потенційний мандрівник вказує місце вильоту, дати поїздки, вид відпочинку (гори, море, екскурсії) і бюджет, а сайт, виходячи з цих параметрів, пропонує йому найбільш економний варіант відпочинку, включаючи не тільки переліт і проживання, але і сервіси на місці. Приміром – прокат машини.

В алгоритм пошуку закладена експертиза мандрівників, дані про готелі та перельоти, з урахуванням чого і формуються релевантні пропозиції. Tripmydream також планує рекомендувати, в які дати куди краще полетіти, пропонувати альтернативні аеропорти в рамках однієї візи і способи істотно здешевити перельоти за рахунок комбінації регулярних рейсів та лоукостів.

Найкращий друг людини – комп'ютер

У травні 2015 року дві команди із компанії GlobalLogic увійшли в число переможців міжнародного конкурсу Intel RealSense App Challenge. Проект Emma App, розроблений командою з київського офісу GlobalLogic, посів друге місце у конкурсі Intel серед понад 1000 технологічних проектів з усього світу

За допомогою камери Intel RealSense цей розважальний застосунок розпізнає емоції, жести і голос людини перед комп'ютером, на льоту замінює фон і додає тематичну анімацію відповідно до поточного настрою користувача. Ця технологія може використовуватись у будь-якому відео-чаті, наприклад, Skype чи Google Hangout.

На конкурсі Intel перемогу визнання отримав ще один проект українців - Theatre of Shadows. Він розроблений командою GlobalLogic з Миколаєва. Проект отримав нагороду Trailblazer Recognition за створення інноваційного демо, що розширює межі взаємодії між комп'ютером і людиною.

Цей ігровий додаток розпізнає складені перед камерою руки і відображає на екрані їхні віртуальні "тіні", створюючи таким чином анімованих персонажів. Попри те, що проект здається простим, він вимагав суттєвої розробки. Розпізнавання складених разом пальців і рухів, характерних для театру тіней, практично не підтримується стандартним API камери.

Смартфон як джерело даних у сучасних медичних дослідженнях

Днями ще одна команда українських розробників з компанії SoftServe увійшла до фіналу щорічного конкурсу European Outsourcing Association Awards, де відзначають значні інноваційні досягнення компаній. Номінацію отримав додаток для смартфона Sense360.

Він був створений у партнерстві з британською медичною компанією OBH, і покликаний дослідити поведінку пацієнтів, хворих на цукровий діабет. Ідея цього дослідження у тому, що люди по-різному взаємодіють зі смартфонами у звичному стані і при поганому самопочутті.

Sense360
Sense360 створений у партнерстві з американською медичною компанією OBH

Розроблений українськими програмістами додаток збирає та аналізує великі масиви даних з сенсорів смартфонів: температуру тіла, швидкість пересування, пройдену відстань, частоту і тип взаємодії з телефоном та додатками. Зібрані дані спеціалісти з OBH будуть співставляти з результатами клінічних досліджень пацієнтів з цукровим діабетом

За розробку додатка Sense360 SoftServe вже отримав нагороду в номінації "Мобільне рішення року" (Connected Mobility Solution of the Year) європейського конкурсу IT and Software Excellence awards 2016. Переможців премії оголосять 6-го жовтня на саміті лідерів EОА в м. Софії, Болгарія

Віртуальний ляльковий театр

Торік восени у Києві відбувся наймасштабніший за всю історію України хакатон Media Hack Weekend, організований 1+1 медіа у рамках Future Media Lab.

Більш ніж 400 винахідників, дизайнерів, програмістів, спеціалістів з комунікацій працювали у командах, щоб розробити та представити інноваційні проекти, котрі можуть змінити ринок медіа та дотичних сфер.

Перемогла на хакатоні команда Spillikin з унікальним для України проектом - віртуальним ляльковим театром, в який можуть грати батьки і діти з різних пристроїв.

Після торішнього тріумфу Media Hack Week відбудеться й цьогоріч – вже у жовтні. Він збере понад тисячу учасників та купу нових ідей. Тільки Sigma Software обіцяє три цікавих та інноваційних проекти, а технічний директор компанії стане одним з менторів заходу.

На хакатон Sigma прийде після нещодавнього призового місця на міжнародному хакатоні Global Game Jam, де вона розробила за 48 годин гру "Ritual of Ra" про те, як єгипетський бог сонця бореться з силами темряви.

Залиште свій коментар

Наступна публікація