Великий адронний колайдер побив власний рекорд

На прискорювачі вперше відбулися зіткнення пучків протонів на енергії 2,36 тераелектронвольта.

Фізики Європейської організації ядерних досліджень (CERN) встановили новий рекорд в експериментах на Великому адронному колайдері - на прискорювачі вперше відбулися зіткнення пучків протонів на енергії 2,36 тераелектронвольта.

Про це повідомляється на сайті проводжуваного на колайдері експерименту ATLAS.

Зіткнення на рекордній енергії були проведені увечері у вівторок, детектор ATLAS успішно зафіксував їх результати.

Як наголошується на сайті експерименту CMS, для того щоб розігнати частинки до енергії 1,18 тераелектронвольта, силу струму на дипольних магнітах знадобилося довести до 2 кілоампер.

Вперше пучки протонів були розігнані до енергії у 1,18 тераелектронвольта наприкінці листопада, однак тоді зіткнення не проводилися. Однак фізикам вдалося встановити світовий рекорд - раніше протон-антипротонний колайдер Теватрон в американській Лабораторії імені Фермі розганяв частинки лише до енергії один тераелектронвольт на пучок.

Принципово нові наукові результати прискорювач почне приносити на початку лютого 2010 року, коли енергія зіткнень на ньому буде доведена до семи тераелектронвольт.

Нагадаємо, ВАК відновив свою роботу в листопаді після аварії восени 2008 року. 2 грудня колайдер був зупинений через збій електропостачання, а 7 грудня роботу довелося призупинити через проблеми в системі охолоджування магнітів.

Читайте також:

Великий адронний колайдер вдруге зупинили через збій в системі

Опубліковані перші дані роботи адронного колайдера

Великий адронний колайдер зупинився через електричний збій

Пучки протонів в колайдері почали виробляти рекордну енергію

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: