Великий адронний колайдер вдруге зупинили через збій в системі

У великому адронному колайдері виникли проблеми із системою охолодження магнітів - деякі з них перегрілися майже удвічі.

Фахівці зупинили великий адронний колайдер через проблеми в системі охолодження магнітів, які виникли вранці у понеділок, 7 грудня. Очікується, що параметри прискорювача будуть відновлені до опівночі.

За даними Європейської організації ядерних досліджень (CERN), проблеми з роботою системи охолодження виникли в точці 4, де розташована прискорювальна секція колайдера. Наразі температура деяких магнітів в секторі 4–5, що межують з точкою 4, збільшилася до 2,9 кельвіна, при тому, що робоча температура магнітів –1,9 кельвіна.

Це вже друга зупинка колайдера за час його роботи. Перший раз до зупинки призвів збій в системі електропостачання CERN.

Великий адронний колайдер був повторно запущений 20 листопада 2009 року після більш ніж річної перерви. Затримка в роботі ВАК була викликана серйозною аварією, що сталася через дев'ять днів після першої спроби його запустити 10 вересня 2008 року.

Колайдер є найбільшим у світі прискорювачем елементарних частинок. Його планується використовувати для перевірки різних фізичних теорій, зокрема, для пошуку так званого бозона Хіггса - частки, відповідальної за наявність маси у тіл.

У 27-кілометровому кільці ВАК стикаються пучки протонів, розігнані майже до швидкості світла. Їх енергія така висока, що необхідно використовувати надпровідні магніти, щоб утримати частинки в кільці. Невелике підвищення температури призводить до виходу магнітів з надпровідного стану і може призвести до аварії.

Читайте також:

Опубліковані перші дані роботи адронного колайдера

Великий адронний колайдер зупинився через електричний збій

Пучки протонів в колайдері почали виробляти рекордну енергію

Вчені запустили Великий адронний коллайдер

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: