Великий адронний колайдер встановив новий рекорд

Пучки протонів вперше розігналися до 3,5 тераелектронвольт і скоро будуть вперше здійснені зіткнення частинок при цій енергії.

Великий адронний колайдер встановив новий рекорд, вперше розігнавши пучки протонів до половини проектної енергії - до 3,5 тераелектронвольт, на якій прискорювач буде працювати до кінця 2011 року.

Про це говориться в повідомленні на сайті Європейської організації ядерних досліджень.

Згідно з планами роботи прискорювача, в найближчі дні будуть вперше здійснені зіткнення частинок при цій енергії - тобто сумарна енергія зіткнень складе 7 тераелектронвольт.

Після виходу на цю енергію зіткнень почнеться "набір статистики" - до кінця 2011 року протони будуть циркулювати в 27-кілометровому кільці колайдера, зіштовхуватися, а чотири детектори прискорювача будуть фіксувати мільярди "подій" - народжень і розпадів часток, серед яких можуть виявитися зовсім нові .

При цьому вчені будуть поступово збільшувати інтенсивність (кількість частинок в пучку).

У ході майже дворічного сеансу роботи колайдера вчені розраховують отримати принципово нові наукові результати, оскільки енергія зіткнень на баку значно перевищує енергію колишніх подібних експериментів. Зокрема, на найпотужнішому досі американському колайдері "Теватрон" енергія пучків становить лише 900 гігаелектронвольт.

Потім, в 2011 році колайдер буде зупинений на рік для налагодження, перевірки та підготовки до переходу на новий рівень енергії - проектної енергії 7 тераелектронвольт на пучок.

Читайте також:

Адронний колайдер зупинять на рік, щоб потім відтворити Великий вибух

Опубліковані перші результати експериментів на Великому адронному колайдері

Німецький суд відхилив позов про кінець світу через колайдер

Великий адронний колайдер побив власний рекорд

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: