Великий адронний колайдер зупинився через електричний збій

Збій носив зовнішній характер. Система, що забезпечує роботу надпровідних магнітів, працювала в нормальному режимі.

Робота Великого адронного колайдера зупинилася через збій в системі електропостачання CERN, організації, яка займається роботою прискорювача. Про це повідомляють в CERN.

У якийсь момент швейцарська половина CERN вимкнулася (фізичний центр розташовується на кордоні Швейцарії і Франції). При цьому прискорювач працював з пучками протонів з енергією в 450 гігаелектронвольт.

Відзначається, що аварійні системи колайдера спрацювали штатно, і пучки були погашені. При цьому підкреслюється, що збій носив зовнішній характер, тобто система, що забезпечує роботу надпровідних магнітів, працювала в нормальному режимі. Робота прискорювача має незабаром відновитися.

Саме неполадки в цій системі привели до того, що 19 вересня 2008 робота колайдера була залишена через 9 днів запуску більш ніж на рік. Тоді збій в мережі викликав пробій бака із зрідженим гелієм, кілька тонн якого вилилося в тунелі прискорювача.

Великий адронний колайдер є найбільшим у світі прискорювачем елементарних частинок. Його планується використовувати для перевірки пророкування різних теорій елементарних частинок, зокрема, пошуку так званого бозона Хіґґса - частки, відповідальної за наявність маси у тіл.

Нагадаємо, зовсім недавно прискорювач встановив рекорд - пучки протонів його кільці розігналися до 1180 гігаелектронвольт. Це більше, ніж 980 гігаелектронвольт попередника ВАК - американського Теватрона.

Читайте також:

Пучки протонів в колайдері почали виробляти рекордну енергію

У Великому адронному колайдері зафіксовані перші зіткнення пучків протонів

Вчені запустили Великий адронний колайдер

 

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: