Великий адронний колайдер увімкнуть лише на півсили

Вчені підготували колайдер до запуску в листопаді, провівши ремонтні роботи на 38 мільйонів доларів.

Європейська організація ядерних досліджень (ЦЕРН) повідомила про те, що експерименти по зіткненню часток у Великому адронному коллайдері поновляться в листопаді.

Найбільший прискорювач елементарних часток, нагадаємо, був зупинений через аварію, що сталася незабаром після запуску системи у вересні минулого року.

Як показало розслідування, причиною інциденту став пошкоджений електричний контакт між двома магнітами, через який у тунелі коллайдера стався значний витік рідкого гелію.

В ході ремонтних робіт фахівцям ЦЕРН довелося перевірити 10 тисяч надпровідних електричних контактів, схожих з тим, який спровокував аварію. Деякі з контактів довелося замінити через виявлення аномально високого опору. Загальна вартість ремонту коллайдера оцінюється в 37,7 млн доларів.

Як повідомили в ЦЕРН, на момент відновлення експериментів пучки протонів, що розганяються, стикатимуться з енергією до 3,5 тераелектронвольт, що удвічі менше запланованим 7-ми. У ЦЕРН підкреслюють, що це дозволить фахівцям отримати досвід безпечного управління прискорювачем і понизить вірогідність повторної поломки.

Поступово енергія пучків буде збільшена до 5 тераелектронвольт. На кінець 2010 року заплановано проведення перших експериментів з іонами свинцю. Потім система буде зупинена і відновить роботу вже на енергії в 7 тераелектронвольт.

Читайте також:

Хакерську атаку на Twitter пов'язали з російсько-грузинським конфліктом

У Windows 7 знайшли критичну помилку

В Україні з 2010 року хочуть ввести податок на Інтернет

Американські вчені розшифрували геном ВІЛ

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: