Великий адронний коллайдер пообіцяли запустити у п'ятницю

Великий адронний коллайдер - найпотужніший прискорювач елементарних частинок на планеті.

Директор CERN Рольф-Дітер Хойер оголосив, що запуск Великого адронного коллайдера (БАК) може відбутися в п'ятницю ввечері. Раніше передбачалося, що перші пучки протонів почнуть циркулювати по кільцю прискорювальному вранці в суботу, 20 листопада. Повідомлення про новий час початку експериментів на ВАК з'явилося в мікроблозі CERN на Twitter.

Великий адронний коллайдер - найпотужніший прискорювач елементарних частинок на планеті - вперше був запущений 10 вересня 2008 року. Через дев'ять днів через дефект в одному з контактів його робота була зупинена. У результаті аварії була пошкоджена система охолоджувальна ВАК і в тунель прискорювача вилилося кілька тонн рідкого гелію.

Ремонтні роботи зайняли більше року, тому що робочим довелося розморозити всі сектори коллайдера (їхня робоча температура становить 1,9 Кельвіна - мінус 271,25 градуса Цельсія). Після того, як була проведена заміна пошкоджених надпровідних магнітів і закінчена перевірка всіх інших на предмет наявності дефектів, температуру в тунелі прискорювача знову повернули до робочого значення. Охолодження було завершено в середині жовтня.

З моменту повної заморозки ВАК учені проводили тестування різних систем коллайдера. Під час проведення цих робіт стався несподіваний збій у роботі охолоджувальних систем. Як з'ясувалося пізніше, пошкодження було викликане шматком хліба (приблизно, французького багета), що потрапив на один з контактів.

Читайте також:

Великий адронний колайдер буде запущений на цьому тижні

Чергову спробу запустити коллайдер зірвав шматок булки

Вчені вважають, що адронний коллайдер зламав сам Бог

Адронний колайдер охолоджено до робочої температури

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: