Великий адронний колайдер не вимкнуть у 2011 році

Раніше планувалося, що в кінці 2011 року експерименти будуть припинені на рік для модернізації обладнання.

 Робота Великого адронного колайдера може бути продовжена на рік, тобто експерименти на ньому будуть тривати до кінця 2012 року. Раніше планувалося, що в кінці 2011 року експерименти будуть припинені на рік для модернізації обладнання.

Як відомо, однією з основних цілей будівництва ВАК був пошук бозона Хіггса – частинки, що нібито відповідає за наявність маси в інших частинок. Бозон Хіггса може народжуватися при зіткненнях пучків протонів в ході експериментів на колайдері.

Спочатку передбачалося, що на тих енергіях, на яких колайдер працює зараз, виявити сліди народження бозона Хіггса неможливо, проте останнім часом було отримано багато даних, що вказують на протилежне.

Зазначимо, що на головному "конкуренті" ВАК - американському колайдері "Теватрон" нещодавно були отримані результати, які також можна розглядати як доказ того, що бозон Хіггса може бути знайдений.

Нагадаємо, 6 грудня пройшли останні експерименти на колайдері у 2010 році. Згідно з планом, роботи поновляться 24 січня 2011, а пучки протонів почнуть циркулювати в прискорювальної кільці не раніше лютого.

Читайте також:

Великий адронний колайдер призупинено

Колайдер відтворив Великий вибух

У Великому адронному колайдері виявили непізнані падаючі об'єкти

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: