Великий адронний колайдер поставив новий рекорд

Вчені вивели колайдер на новий рівень світності, підвищивши кількість протонів у пучках прискорювача до максимуму. Що це дасть – поки невідомо.

Великий адронний колайдер вивели на новий рекордний рівень світності. Мова йде про кількість протонів у пучках, які розганяються на прискорювачі.

Як повідомляє Європейська організація ядерних досліджень, це наближає вчених до порога "нової фізики".

У травні дослідники, що працюють на одному з детекторів колайдера, вперше з початку роботи прискорювача отримали частку, що містить "красивий кварк" та "дивний" антикварк.

Раніше в експерименті LHCb вдалося зафіксувати народження мезона B +, що складається з b-антикварка і u-кварка ("верхнього" кварка).

Великий адронний колайдер був запущений після річної перерви в листопаді 2009 року. Це найбільший в історії прискорювач елементарних часток. У його 27-кілометровому кільці стикаються розігнані майже до світлової швидкості пучки протонів.

Вивчаючи результати цих зіткнень, вчені сподіваються отримати нові дані про будову матерії. Чим більше зіткнень вдасться зафіксувати, тим більше шансів, що вони зіткнуться з новою унікальною подією, наприклад, народженням нових частинок.

Читайте також:

Вчені з'ясували, як звучить Всесвіт (аудіо)

Вченим вперше в історії вдалося записати музику Сонця

У колайдері побачили дивну античастинку

Вчені пророкують Землі апокаліпсис в 2013 році

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: