Великий адронний колайдер призупинено

Колайдер закінчить місячний сеанс експериментів з іонами свинцю і буде зупинений до середини лютого 2011 року.

 Великий адронний коллайдер у понеділок, 6 грудня, закінчує свій перший "робочий рік". Як відомо, він почав працювати в лютому після кількох місяців калібрування та ліквідації дрібних неполадок.

Колайдер закінчить місячний сеанс експериментів з іонами свинцю і буде зупинений до середини лютого 2011 року.

Нагадаємо, ВАК, вартість створення якого перевищила 6 мільярдів євро, - найбільший в історії прискорювач елементарних частинок, створений для отримання принципово нових даних про природу матерії і фундаментальні фізичні закони.

Перший рік прилад працював на половинній енергії - 3,5 тераелектронвольта на пучок, тоді як проектна енергія прискорювача становить 7 тераелектронвольт на пучок. На цій енергії коллайдер працюватиме ще рік, після чого буде зупинений для подальшого переходу на проектну енергію.

Ніяких сенсаційних відкриттів на установці одержано не було, проте вони й не очікувалися - в таких експериментах потрібні роки для набору статистики. Разом з тим, фізики знову перевідкрили всі відомі сучасній теорії частинки і одержали деякі принципово нові дані.

Зокрема, колайдер відтворив Великий вибух – вченими була отримана кварк-глюонна плазма, стан речовини, що існував у Всесвіті через 0,00000000001 секунди після Великого вибуху.

Читайте також:

Колайдер відтворив Великий вибух

У Великому адронному колайдері виявили непізнані падаючі об'єкти

У Великому адронному колайдері сталися перші зіткнення іонів свинцю

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: