Великий адронний колайдер запрацював після дворічної перерви на повну потужність

Дата публікації
Великий адронний колайдер запрацював після дворічної перерви на повну потужність

Це 27-кілометровий кільцевий тунель, в якому встановлено прискорювач заряджених частинок у вигляді гігантської труби / tech2all.ru

Великий адронний колайдер був побудований на стометровій глибині під кордоном Франції і Швейцарії.

У Великому адронному колайдері після дворічної перерви поновилося зіткнення частинок — тепер він працює на повній потужності.

Тепер частинки стикаються у Великому адронному колайдері на набагато більшій потужності, ніж під час першого запуску машини. За допомогою ВАКу фізики сподіваються виявити глуіно — так звані суперсиметричні частинки. Їх поява у ВАКу стало б першим доказом наявності "темної матерії" дослідницьким шляхом. У 2012 році вчені шукали і знайшли бозон Хіггса — механізм, який забезпечив розуміння походження мас елементарних частинок. Однак тепер вони точно не знають, що саме зможуть знайти.

Великий адронний колайдер був побудований на стометровій глибині під кордоном Франції і Швейцарії. Це 27-кілометровий кільцевий тунель, в якому встановлено прискорювач заряджених частинок у вигляді гігантської труби. Його спорудження коштувало близько семи мільярдів доларів.

У 2013 році роботу коллайдера довелося призупинити через аварії.

Нагадаємо, що фізики встановили світовий рекорд температури на адронному колайдері

Великий адронний колайдер знову працює

Великий адронний колайдер знову працює

Наступна публікація