Великий адронний колайдер знову запрацював

Вченим все-таки вдалося знову запустити ВАК після відключення електроенергії, щоправда, на 5 днів пізніше, ніж планувалося.

Вчені знову запустили Великий адронний колайдер після майже тижневого простою, причиною якого стало відключення електроенергії.

Про це повідомляється в мікроблозі проекту.

В даний час енергія пучка протонів злегка перевищує 3,5 тераелектронвольт. Найближчим часом фізики планують ще збільшити це значення. Передбачалося, що перед переходом на новий рівень енергії колайдер буде зупинений в плановому порядку, проте роботи на прискорювачі довелося перервати раніше наміченого терміну.

Зупинка ВАК сталася в ніч з 28 на 29 травня через відключення лінії напруги 18 кіловольт, за якою електрику надходить в CERN (Європейський центр ядерних досліджень) - організації, що займається експерименти на колайдері. В результаті інциденту вище норми нагрілися кілька надпровідних магнітів (їхня робоча температура складає 1,9 Кельвіна, або мінус 271,25 градуса Цельсія) Повідомлялося, що ВАК запрацює 2 червня, однак він був запущений на п'ять днів пізніше.

Великий адронний колайдер - це найпотужніший з існуючих на планеті прискорювач елементарних часток. З його допомогою фізики розраховують відтворити умови, що існували у Всесвіті через кілька миттєвостей після Великого вибуху. Однією з основних цілей експериментів на ВАК є пошук частинки, "відповідальної" за появу маси у всіх інших частинок.

Читайте також:

На Великому адронному колайдері отримали красиву частку

У колайдері відбулися перші зіткнення пучків протонів

Адронний колайдер зупинять на рік, щоб потім відтворити Великий вибух

Німецький суд відхилив позов про кінець світу через колайдер

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: