Великий адронний колайдер знову запустили після двох років вдосконалень

Великий адронний колайдер знову запустили після двох років вдосконалень

Великий адронний колайдер модернізували протягом двох років / Фото: AFP

Основний масив досліджень планують провести у 2016-18 роках.

Європейська організація з ядерних досліджень запустила Великий адронний колайдер, який зупиняли для модернізації два роки тому.

"Ми запустили ВАК, все йде добре", - заявив керівник прес-служби розташованого поблизу Женеви дослідного центру Арно Марсольє.

Колайдер планували запустити наприкінці березня, проте 21 березня сталося коротке замикання в одному з магнітів. Був потрібен час для з'ясування причин несправності і її усунення. 31 березня фахівці "вирішили проблему, яка призвела до затримки запуску прискорювача".

Одна з цілей модернізації колайдера полягала в підвищенні енергії зіткнення пучків протонів з 8 до 13 ТеВ. Вчені виходять з того, що такий рівень енергії відкриє нові можливості для досліджень. Перші зіткнення пучків протонів на оновленому прискорювачі планують провести на початку червня, у 2015 році вчені сконцентруються на "повному розумінні модернізованої машини", а експерименти повною мірою планують здійснювати в 2016-18 роках.

Нагадаємо, в лютому 2014 року повідомлялося про те, що вчені ЦЕРН розглянуть проект нового прискорювача частинок на заміну Великому адронному коллайдеру.

Повʼязані теми:

Наступна публікація