Великий адронний колайдер зупинили через грозу

Через сильну грозу установки ЦЕРН залишилися без електропостачання. Великий адронний колайдер довелося зупинити.

Низка установок прискорювального комплексу ЦЕРНу, що слугує попередніми ступенями для Великого адронного колайдера, залишилися без електропостачання, можливо через сильну грозу.

Про це повідомив співробітник інженерного підрозділу ЦЕРНу (Європейської організації ядерних досліджень).

У прискорювальному комплексі, що складається з декількох прискорювачів елементарних частинок, було порушено електропостачання протонного синхротрона PS, протонного суперсинхротрона SPS, експерти в даний час працюють над з'ясуванням причин події.
Великий адронний колайдер зупинено.

"Тут були грози, в Баку були теж якісь проблеми. Але навряд чи щось серйозне. Зараз все стоїть, вночі проводилися роботи на колайдері, міняли систему захисту на одному з магнітів", - сказав співробітник інженерного підрозділу.

Великий адронний колайдер, запущений після річної перерви 20 листопада 2009 року, - найбільший в історії прискорювач елементарних часток. У його 27-кілометровому кільці стикаються розігнані майже до світлової швидкості пучки протонів, які надходять в колайдер, пройшовши через ланцюжок інших прискорювачів. Вивчаючи результати зіткнень часток, вчені сподіваються отримати нові дані про будову матерії.

Читайте також:

У колайдері побачили дивну античастинку

Великий адронний колайдер знову поламався

На Великому адронному колайдері отримали красиву частку

Кабмін хоче долучитися до проекту Великого адронного колайдера

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: