Великий білий монстр. Вчені виявили голову акули, що жила 330 млн років тому

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Акула була завдовжки 4,8-6 метрів.

В американському Національному парку "Мамонтова печера" палеонтологи виявили останки 15-20 різних видів, а також голову величезного білого монстра, що стирчила із стіни, повідомляє CNN.

Знахідка привернула увагу палеонтолога Джона-Пола Ходнетта. Він визначив, що це останки акули, що жила в пізній міссісіпський період, близько 330 мільйонів років тому, коли більша частина Північної Америки була вкрита океаном.

"Це все одно, що знайти відсутню частину головоломки для дуже великої картини", - сказав Ходнетт в інтерв'ю Louisville Courier Journal.

Палеонтолог розповідає, що спочатку побачив це відкриття на фото. Там він розгледів безліч акулячих зубів і хрящ, який, на його думку, міг бути скелетом акули.

Однак, відвідавши печеру особисто, він зрозумів, що це не скелет, а частина голови. "Виявляється, це не скелет, це всього лише частина голови. А сама голова досить велика", - сказав Ходнетт.

Just when you thought it was safe to go back into the cave… A field team from Maryland-National Capital Park and...

Posted by Mammoth Cave National Park on Thursday, January 30, 2020

Вивчаючи зуби акули, Ходнетт зміг визначити, що викопне було частиною виду Saivodus striatus, розміром із сучасну велику білу акулу - довжиною від 16 до 20 футів (4,8-6 метра).

 "Це надзвичайно захоплююче, але складне у вивченні, - каже Ходнетт. - Печери - особливе середовище, тому не варто видаляти з неї великі шматки каменю і завдавати шкоди внутрішньому середовищу".

Ходнетт та інші вчені, які беруть участь в проєкті, представлять свої результати на щорічній жовтневій конференції Товариства палеонтології хребетних в Цинциннаті (США).

Відео На узбережжі австралійського Квінсленда акула напала на британських туристів

Одному чоловіку хижачка відкусила ногу, іншого - покусала. Жертви - британські туристи. Обидва приїхали на острови на підводне плавання. Загалом на одноденний вояж вирушили два десятки туристів. Саме під час занурення на хлопців і напала акула. Вертольотом їх доправили в найближчу лікарню.  

На узбережжі австралійського Квінсленда акула напала на британських туристів

Залиште свій коментар

Вибір редакції