Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Від Антарктиди відколовся айсберг вагою 315 млрд тонн і площею як два Києва

Це не пов'язано зі зміною клімату.

Від шельфового льодовика Еймері на сході Антарктиди відколовся найбільший за понад 50 років айсберг, який має назву D28. 

Про це пише ВВС.

Його площа становить 1636 квадратних кілометрів – це як майже два Києва. Товщина D28 – приблизно 210 метрів, а його вага складає близько 315 мільярдів тонн.

Вчені ще на початку 2000-х прогнозували, що від східного узбережжя Антарктиди відколеться айсберг, але це не пов'язано зі зміною клімату. Супутникові дані з 1990-х років показували, що Еймері перебуває у рівновазі з навколишнім середовищем, попри те, що влітку спостерігається сильне танення.

"Хоч в Антарктиді є багато чого, за що потрібно турбуватися, у цьому конкретному шельфовому льодовику поки що немає причин для тривоги", - сказала професорка Гелен Фрікер з Інституту океанографії імені Скріппса.

Айсберг великий
Українська служба ВВС

Течії та вітри віднесуть D28 на захід. Ймовірно, знадобиться кілька років, щоб він повністю розпався і розтанув. Тим часом вчені попереджають, що за айсбергом потрібно буде слідкувати, оскільки він може становити загрозу для судноплавства.

D28 – не найбільший айсберг, який відколовся від льодовика Еймері. У 1960-х роках було зафіксовано айсберг площею 9 тисяч квадратних кілометрів.

Раніше повідомлялося, що на шельфовому льодовику Бранта в Антарктиді з’являються та збільшуються тріщини, що незабаром може призвести до утворення величезного айсберга, розміром понад 1,7 тисячі кв км. Перша тріщина протягом 35 років залишалася стабільною, але останнім часом її просування прискорилося і становить 4 кілометри на рік. У 2016 році на льодовику з'явилася ще одна тріщина – Геловінська.

Залиште свій коментар

Вибір редакції