Від Антарктиди відокремився величезний льодовик

Біля Антарктиди льодовик Вілкінса утримує крижаний міст завширшки всього 900 метрів. Ще трохи - і глиба попливе.

Найближчим часом у "вільне плавання" відправиться льодовик Вілкінса, який сполучений з Антарктидою невеликим крижаним мостом. Перемичка вже зменшилася до 900 метрів завширшки, і продовжує швидко руйнуватися.

За даними Європейського космічного агентства, загроза розколу льодового моста, що сполучає льодовик і острови Шаркот і Латаді, з'явилася на цьому тижні. "В льоду з'явилися нові тріщини. Величезна глиба відламалася від льодовика", - повідомили науковці.

Площа глиби, що відкололася, становить більше 400 квадратних кілометрів.

Наразі вчені спішно з'ясовують причину катаклізму. Якщо крижана перемичка зламається повністю, це може призвести до небажаних наслідків для навколишнього середовища.

Спочатку льодовик Вілкінса обіймав площу близько 13 тис. кв. км. і його можна було порівняти з Ямайкою. Проте останні декілька років великі шматки льоду відколювалися від основного масиву, і льодовик втратив 14% своїй початкової території. Зв'язок цього з глобальним потепленням поки що точно не з'ясований.

Льодовик (шельф) Вілкінса розташований на південному заході Антарктики, приблизно в 1 600 кілометрах на південь від Південної Америки.

Читайте також:

До Антарктики вирушає українська експедиція

На потепління в Арктиці впливає сажа

Світовому океану загрожує окислення. Тисячі видів можуть зникнути

Від зіткнення з астероїдом Землю врятує ядерний вибух

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: