Від зіткнення з астероїдом Землю врятує ядерний вибух

Американські вчені розробили модель, яка допоможе врятувати Землю від зіткнення з іншим небесним тілом.

Тисячі астероїдів пролітають повз Землю і є невелика вірогідність зіткнення деяких з них з нашою планетою.

Найбільші побоювання викликає астероїд Апофіс діаметром 270 метрів. Ризик його зіткнення із Землею в 2036 році становить 1 до 45000.

Як змінити траєкторію руху небесних тіл, щоб уникнути катастрофи, дослідили науковці Ліверморської національної лабораторії в Каліфорнії, пише New Scientist.

Аби відхилити астероїд з небезпечного курсу, група вчених під керівництвом Девіда Дірборна створила модель впливу ядерного вибуху.

Їхній віртуальний астероїд мав діамерт один кілометр. За тридцять років до його умовного зіткнення із Землею в 250 км. від астероїда був здійснений ядерний вибух, еквівалентний 100 кілотоннам тротилу.

Поштовх від вибуху призвів до прискорення руху об'єкту на 6,5 міліметрів в секунду, чого виявилося достатньо, щоб уникнути його зіткнення з планетою.

Як відзначає Дірборн, технологія застосування цього методу вже створена, на відміну від іншої методики - використання важкого об'єкту для збиття астероїду з курсу.

"У разі виникнення надзвичайної ситуації ми повинні знати, що технологія доступна, і мати деяке уявлення про її використання", - зазначив фахівець.

Вчені також розглядають можливість застосування лазера для зміни траєкторії польоту астероїда.

Нагадаємо, 2 березня над Землею – всього на відстані 72 тисяч кілометрів (це в п'ять разів ближче, ніж до Місяця) - пролетів величезний астероїд. Якби космічне тіло зіткнулося із Землею, то, стверджують учені, це могло викликати вибух, за потужністю рівний тисячі атомних бомб.

Читайте також:

NASA готує нову місію на Венеру

Евакуація з МКС: екіпаж злякався космічного сміття

Що захищає галактики від руйнування?

Чи є життя на Марсі: нові дані NASA

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: