Видав один "поганий актор": вчені виявили мурах, які вміють прикидатися мертвими (фото)

Видав один "поганий актор": вчені виявили мурах, які вміють прикидатися мертвими (фото)

Видав один "поганий актор": вчені виявили мурах, які вміють прикидатися мертвими (фото)

Мурахи прикинулися мертвими / Фото: S. "Topa" Petit

Це перший зареєстрований випадок у цілій колонії.

Дослідники, які вивчають різні види тварин на австралійському острові Кенгуру, натрапили на колонію мурах Polyrhachis femorata, яка, як вони вважали, була мертвою, поки один з її членів не поворухнувся.

Про це пише Oddity Central.

Удавання смерті, також відоме як танатоз або тонічна нерухомість, є добре задокументованим захисним механізмом, який спостерігається у десятків видів тварин — від комах і ящірок до птахів і ссавців. Деякі з цих природних акторів краще за інших вміють прикидатися мертвими, але їх усіх об'єднує те, що вони застосовують цю стратегію захисту на індивідуальній основі.

Однак у дослідженні, яке багато хто вважає першим у світі, команда науковців стикнулася з цілою колонією з десятків мурах, які одночасно прикидалися мертвими, коли їм загрожувала небезпека. І всі вони грали свою роль настільки добре, викривляючи свої тіла в неприродних позах і залишаючись абсолютно нерухомими, що команда була переконана, що вони всі мертві.

"Мімікрія була ідеальною, — сказав один із дослідників. — Коли ми відкрили коробку, то побачили всіх цих мертвих мурах... А потім одна з них злегка поворухнулася. Така захисна нерухомість відома лише серед декількох видів мурах — у окремих особин або певного касту — але ми не знаємо інших випадків, коли вона спостерігалася б у цілих колоніях".

Мурахи прикинулися мертвими / Фото: S. "Topa" Petit

Дослідники перевіряли гніздові коробки карликових опосумів і кажанів на острові Кенгуру, коли натрапили на одну з них, повну того, що мало вигляд як купа мертвих мурах. Це виявилося оскароносною виставою, яку декілька разів відтворювали в лабораторних умовах, сподіваючись дізнатися більше про стратегію. Проте не завжди все вдавалося так само ідеально, як першого разу, і команда визнає, що визначити сигнал для імітації смерті буде нелегко.

"У деяких коробках з колоніями Polyrhachis femorata деякі особини припиняли рухатися за деякий час, а інші не зупинялися. Причини такої поведінки важко зрозуміти", — додав професор Топа Петі.

Вчені підозрюють, що стратегія імітації смерті для всієї колонії є механізмом самозахисту, і припускають, що вона може бути більш ефективною в менших колоніях мурах — просто через більшу ймовірність того, що всі особини залишаться нерухомими одночасно. Один "поганий актор" може спричинити катастрофу для всієї колонії.

Нагадаємо, вчені вперше побачили, як дика тварина робить "мазь" і лікує відкриту рану. Це перший науковий запис.

Читайте також:

Повʼязані теми:

Наступна публікація