Відео "Вконтакте" стане платним

Компанія розробила програмну платформу для онлайн-перегляду та скачування фільмів. Вартість фільму в соціальних мережах коливається від 49 до 100 рублів за перегляд.

Компанія "відеолюбителів" і портал Video.ru уклали угоду з соціальними мережами "Вконтакте", Мій Мир@Mail.Ru і "Світ тісний" про поширення через них ліцензійного відео.

Гендиректор і основний власник "відеолюбителів" Ігор Веретенников повідомив, що його компанія розробила програмну платформу для онлайн-перегляду та скачування фільмів. Контент - понад 10 тисяч найменувань - надає портал Video.ru, що працює з правовласниками "Ленфільм", "Російський фільм", дистриб'юторської компанією "Кіно без кордонів" та іншими.

За словами Веретенникова, вартість фільму в соціальних мережах коливається від 49 до 100 рублів за перегляд. Більша частина грошей йде правовласнику, частина - соціальній мережі, інше - "відеолюбителям".

Платна модель розповсюдження вибрана свідомо. "Ми не хочемо навантажувати відео рекламою, хоча обидві моделі мають право на існування", - заявив Веретенников.

Виконавчий директор "Вконтакте" Лев Левієв не став розкривати відсоток виручки, який повинна отримувати соціальна мережа.

За оцінками аналітика ІК Фінам Тетяни Менькова, на відео зараз припадає близько 70% трафіку в інтернеті, причому тільки за останній рік цей показник виріс майже на 17%.

"У найближчі роки цей показник зросте до 80-85%: наприклад, за рахунок зростання попиту на HD-контент. Якщо говорити саме про повнометражній фільми, то близько 90% з них розповсюджується в рамках піратських схем. На легальному сегменті ринку приблизно 70% фільмів поширюється за плату, решта - на безкоштовній основі (сервіси отримують дохід від реклами) ", - пояснює Менькова.

"Я не вірю в модель поширення відео в інтернеті за передплатою, особливо коли є можливість зайти в той же" Вконтакте "і подивитися безкоштовно, нехай і в гіршій якості", - говорить Ганна Знаменська, гендиректор компанії Digital Access, нещодавно запустила портал з безкоштовним ліцензійним відео ivi.ru.

За її словами, користувачі готові платити за свіжі блокбастери, але навряд чи вони будуть у розпорядженні "відеолюбителів". "Спочатку мейджори віддають їх кінотеатрам, потім ефірним і кабельним каналам, і тільки потім фільм легально потрапляє в інтернет і з'являється на DVD", - пояснює Знаменська.

Читайте також:

Сайт "Вконтакті" запустив власну "аську"

Сайт Вконтакте.ру оголошений порнографічним ресурсом

ICQ виставили на продаж

Google перестане підтримувати Internet Explorer 6

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: