Відеодзвінки на сотню людей і проблеми із безпекою: як працює популярна на карантині програма Zoom

Платформа корисна для тих, хто перебуває на карантині, але є проблеми із конфіденційністю.

Під час карантину через коронавірус спілкування з колегами, друзями, а також університетські лекції перейшли в Мережу. Різко популярною стала програма для відеодзвінків під назвою Zoom. Вона може використовуватися для лекцій, студентських презентацій, дискусій та віртуальних робочих обговорень, пише TeachOnline.

Як приєднатися до Zoom

Студентам, які перебувають на карантині, для початку слід перевірити у своєму навчальному закладі, чи має він ліцензію Zoom. Якщо вона є, студент може отримати доступ до більшості розширених функцій програми. Якщо немає, то Zoom доступний у безкоштовній версії. Вона має більшість ключових функцій і дозволяє проводити необмежену кількість класів за участю до 100 студентів, максимально припустимий час для заняття у ній - 40 хвилин.

Безкоштовна версія також дозволяє проводити необмежену кількість зустрічей зі студентами сам на сам. Для того, щоб її отримати, потрібно створити обліковий запис, але якщо установа має ліцензію, увійти в систему можна буде за обліковими даними єдиного входу.

Цікаві функції програми

Zoom дозволяє встановлювати анонімні або відкриті опитування респондентів заздалегідь або під час зустрічі. Цей інструмент буде корисний викладачам: за його допомогою можна попросити студентів оцінити заняття перед тим, як покинути конференцію, або опитати студентів для оцінки знань. Під час дзвінка можна ділитися своїм екраном. Так, можна показати презентацію PowerPoint або відкрити будь-який файл на робочому столі. Також можна поділитися білою дошкою для малювання ескізів або написання математичних формул.

Також у програмі є доступна функція "Чат", яка дозволяє всім учасникам сеансу ділитися короткими текстовими повідомленнями з групою або в приватному порядку. Тут можна передавати файли групі або у приватні повідомлення.

Весь сеанс спілкування або його частину можна записати, натиснувши кнопку "Запис". Безкоштовна версія Zoom дозволяє зберігати файл тільки на локальному диску, а ліцензійні версії додатково дозволяють зберігати в хмарі.

Ще однією цікавою функцією є "Кімнати обговорення". Вони дозволяють проводити обговорення в невеликих групах. Можна скористатися автоматичним підбиранням Zoom або вручну розділити учасників дзвінка на групи. Для них можуть бути встановлені обмеження за часом і таймер зворотного відліку. Організатор заняття може заходити в групи для участі або спостереження. 

Є інструменти, які забезпечують потокову трансляцію сеансу Zoom на Facebook або YouTube. Це корисна функція для тих, хто планує читати лекції для дуже широкої аудиторії, або якщо є бажання провести відкриту дискусійну панель. Глядачі презентації можуть коментувати її через інструменти чату Facebook або YouTube; однак ця функція доступна тільки у ліцензійних версіях Zoom.

Також у Zoom можна планувати дзвінки і створювати запрошення у календарі.

Чи безпечні дзвінки у Zoom

Деякі компанії відмовляються від застосування Zoom для відеоконференцій через побоювання з приводу недоліків безпеки. Ракетна компанія Ілона Маска SpaceX і NASA заборонила співробітникам використовувати Zoom, а SpaceX послався на "істотні проблеми конфіденційності та безпеки". SpaceX ввела заборону через кілька днів після попередження від ФБР, яке закликає користувачів не публікувати зустрічі і не ділитися покликаннями у програмі. 

ФБР отримало повідомлення про невстановлених людей, які втручалися у конференції в застосунку. Генеральний прокурор Нью-Йорка також звернувся до Zoom з питанням про його здатність впоратися зі зростанням кількості користувачів.

У листі, опублікованому в New York Times, зазначається, що Zoom не поспішав усувати уразливості, "які можуть дозволити зловмисникам отримати прихований доступ до веб-камер споживачів".

Прихильники конфіденційності також висловили стурбованість з приводу інших функцій Zoom, включаючи відстеження відвідувачів, яке дозволяє організаторам зборів відстежувати, чи всі учасники дивляться у вікно дзвінка.

Деякіі користувачі також ділилися екранами з групами для показу порно. Відтоді Zoom змінив налаштування за замовчуванням для освітніх облікових записів, але недолік залишається для інших облікових записів.

Залиште свій коментар