Відкрито новий штам вірусу ВІЛ, який передається людині від горил

Виявлено інфіковану жінку, яка заразилася від горили статевим шляхом.

Французькі учені відкрили новий штам вірусу, що викликає ВІЛ, який передається людині від горил, повідомляє британська корпорація ВПС. Три відомі до цих пір штами вірусу імунодефіциту людини перейшли до нього від шимпанзе.

Вірус виявився у 62-річної жінки французького походження, що проживає в Камеруні. Жінка не споживала мавпяче м'ясо, тому учені вважають, що зараження відбулося статевим шляхом.

Учені, що опублікували статтю на цю тему в американському журналі Nature Medicine, відзначають, що це відкриття вказує на необхідність пошуків нових варіантів вірусу ВІЛ, особливо в Центральній і Західній Африці.

Вважається, що саме там більше століття назад стався міжвидовий перехід вірусу ВІЛ від шимпанзе до людини.
Дослідники не виявили у жінки ознак розвитку СНІДУ. Команда медиків вважає, що розвиток захворювання і розмноження вірусів можна істотно уповільнити за допомогою сучасних противірусних препаратів.

Виявлення нового типа ВІЛ означає, що горили разом з шимпанзе можуть бути джерелами нових штамів ВІЛ в майбутньому. "Це відкриття є додатковою демонстрацією того, що цей тип вірусів періодично кочує від мавп до людей і назад", - відзначила Мартіна Пітерс.

"Мабуть, що ми незабаром виявимо цей тип ВІЛ і в інших людей", - передбачив Девід Робертсон, співавтор публікації з Манчестерського університету.

На думку авторів публікації, новий штам є прототипом для нової групи ВІЛ, серед яких ученим вже відомі ВІЛ груп М, N і Плантьє, і співавтори публікації також запропонували назву для нової групи вірусів імунодефіциту людини - ВІЛ-1 групи П (HIV-1 P).

Читайте також:

Учасницю "Євробачення" ув'язнять, бо вона заразила коханця СНІДом

Україна відмовилася від допомоги у боротьбі зі СНІДом

Вісім українців щодня помирають від СНІДу

Україну критикують за утиски прав ВІЛ-позитивних людей

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: