Відновлено зовнішній вигляд найдревнішого європейця

"Крижана" людина Еці виявилася кароокою, бородатою та покритою татуюваннями. Крім того - обличчя європейця "вкривають" глибокі зморшки.

Відтепер всі можуть побачити, який зовнішній вигляд мала людина, відома як Еці, яка проживала в Альпах в мідному віці, і чия мумія є найдавнішою в Європі.

Останки Еці, виявлені в 1991 році між Австрією та Італією в гірському льодовику і тому добре збереглися. Завдяки методу радіовуглецевого аналізу, вдалося визначити вік цього "крижаного" чоловіка - він склав близько 5 300 років.

Ріст Еці, що дожив десь до 45 років, був 1м 60см - 1м 65см при вазі близько 50 кг. Є припущення, що в житті цей первісний родич був жерцем або чаклував, про що свідчить амулет, а саме муміфіковане тіло покривають близько півсотні татуювань - окремі точки, лінії та хрести - можливо завдані з метою терапії.

Одяг, взуття, деталі спорядження і зброя, що були у Еці добре вивчили, а от побачити обличчя жителя енеоліту вдалося вперше зовсім недавно завдяки роботі, виконаній нідерландськими фахівцями.

Вони використовували методику для реконструкції зовнішнього вигляду за краніологічною основою (за будовою черепа), і так само тривимірні, інфрачервоні і навіть томографічні знімки голови Еці.

Зображення являє нам образ літнього чоловіка, що мав глибоко посаджені очі і запалі щоки. На нижній частині порізаного глибокими зморшками обличчя знаходиться борода. Вдалося з'ясувати навіть, що очі в нього були карі, а не, як раніше передбачалося, блакитні.

Отримана модель буде представлена в експозиції виставки Южнотірольского археологічного музею (Больцано, Італія) з 1 березня 2011 року по 15 січня 2012 року, яка і приурочена двадцятиріччю виявлення Еці.

Читайте також:

На Алясці знайшли останки дитини, яка жила під час Льодовикового періоду

Замість Ярослава Мудрого у саркофазі знайшли останки двох жінок

У Сибіру виявили новий вид людей

На розкопках у Місті курганів знайшли камеру із заживо похованими дівчатами

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: