Відродились двічі: птахи, які повністю вимирали до останньої особини, знову живуть на старих місцях

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Вчені виявили, що пастушки з білим горлом двічі втрачали здатність літати.

Нездатний літати птах, який повністю зник з планети після затоплення острова, що був єдиним осередком життя цього виду, відродився після того, як схожий вид птаха перелетів на ту ж територію та еволюціонував. Таке відкриття зробили науковці Портсмутського університету та Музею природної історії, передає The Mirror.

Мова йде про журавлеподібного птаха - пастушка, що не літає, який успішно колонізував атол Альдабра в Індійському океані, причому зробив це двічі, з різницею у десятки тисячоліть. І в обох випадках відродження виду відбувалось наступним чином: розповсюджений на Мадагаскарі пастушок з білим горлом перелітав до Альдабру і там еволюціонував до нездатного літати виду. Альдабрського пастушка і досі можна зустріти на атолі.

“Це перший випадок, коли спостерігається повторна еволюція у різні часи схожого виду, яку бачили серед пастушків, і дуже визначна подія у взагалі історії спостереження птахів”, - кажуть в університеті.

Виявилось, здатність літати птахи втрачають через те, що на острові немає хижаків, тому захисна функція польоту їм не потрібна. Втім, у такому стані до затоплення острову вони виявляються неготовими, тож і вимирали двічі.

Нагадаємо, вчені нарахували майже сотню рудиментів в сучасної людини. На думку науковців, вони зникатимуть у наступних поколіннях, натомість людина продовжить змінювати свій вигляд і не буде такою, як зараз.

Залиште свій коментар

Вибір редакції