Вигнута та скручена. Нове дослідження руйнує звичне уявлення про форму Чумацького шляху

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Будова та історія Чумацького Шляху для нас все ще не до кінця зрозуміла.

Зазвичай наша галактика, Чумацький шлях, зображена як плаский диск. Але насправді все не так - і вже друге незалежне дослідження доводить це.

Так, дослідники з Варшавського університету в Польщі виміряли відстані між тисячами зірок і нашим Сонцем, щоб побудувати тривимірну мапу Чумацького шляху, пише Business Insider.

У результаті вони отримали безпрецедентно масштабну та детальну мапу. Згідно з нею, краї галактики злегка згинаються, надаючи їй викривленої S-подібної форми. 

“Наша мапа показує, що диск Чумацького Шляху не плаский. Він вигнутий і закручений далеко від галактичного центру”, - сказав співавтор дослідження Пшемек Мроз.

За останні 50 років вчені визначили, що Чумацький Шлях не плаский, як вони колись думали, а згинається на краях. Перша тривимірна карта галактики, яка показала цю кривизну, була опублікована в лютому дослідниками з Китайської академії наук в Пекіні.

Варшавська команда використовувала ту ж техніку, що і пекінські вчені, для своєї нової карти, але використовувала дані понад 2000 зірок.

Водночас внутрішня будова та історія Чумацького Шляху для нас все ще не до кінця зрозуміла. Виміряти відстані до зірок насправді дуже важко. Команда з Варшавського університету шукала так звані зірки цефеїди, аби створити мапу. Це молоді надгігантські зірки, що пульсують. Їх легше досліджувати, адже горять вони у сто, а подекуди в тисячу разів яскравіше за Сонце. Дослідники можуть виміряти відстань зірки цефеїди з точністю у понад 95%. 

Отже, Сковрон і її команда виміряли відстані між нашим сонцем і 2400 з цих зірок цефеїд. Вони побачили, що Чумацький Шлях вигнутий, але чому - невідомо. Водночас інші галактики демонструють аналогічні спотворення.

Пекінські дослідники вважали, що деформацію могли спричинити потужні сили обертового та масивного внутрішнього диска Чумацького Шляху. Втім, Мроз вважає, на це могли вплинути й інші чинники. Наприклад взаємодія з іншими галактиками, міжгалактичним газом та темною матерією.

Нагадаємо, незабаром кожен охочий зможе злітати в космос. Космічне агентство NASA відкриває Міжнародну космічну станцію для туризму та підприємництва. МКС поки що єдине місце в космосі, куди можуть дістатися люди і де можуть жити. ТСН.ua зібрав найголовніше з того, що відомо наразі - як організований політ на МКС та у скільки він обійдеться.

Залиште свій коментар

Вибір редакції