"Вікіпедія" пошила в дурні найбільші світові ЗМІ

22-річний ірландський студент обдурив весь світ за допомогою електронної он-лайн енциклопедії Wikipedia.

Черговий скандал навколо енциклопедичного ресурсу "Вікіпедія". Через "соціальне дослідження", яке вирішив влаштувати молодий хлопець з Ірландії, багато світових ЗМІ процитували слова покійного композитора Моріса Жарра, яких він взагалі ніколи не казав.

Студент з Дубліна Шейн Фітцджеральд вирішив дослідити процес глобалізації.

В статті енциклопедії, присвяченій французькому композитору, студент приписав йому слова: "Моє життя - немов доріжка звукозапису. Музика була моїм життям, музика подарувала мені життя, завдяки музиці мене пам'ятатимуть, коли моє життя завершиться. Коли я вмиратиму, в моїй голові зазвучить вальс, який почую тільки я".

"Цитата"була розміщена у "Вікіпедія" незабаром після смерті композитора, і багато популярних британських, індійських, австралійських, американських газет включили ці слова в некролог.

Шейн Фітцджеральд зізнається, що був шокований таким результатом. "Я не чекав, що жарт зайде так далеко. Я думав, псевдоцитата з'явиться в блогах, на сайтах, але у великих друкованих виданнях?!".

Ідея розіграти журналістів прийшла до студента, коли він побачив черговий екстрений випуск теленовин і замислився про прагнення журналістів реактивно висвітлювати події. "Вікіпедія", за його словами, стала головним джерелом додаткової інформації, коли необхідно в лічені хвилини написати текст репортажу, а на перевірку достовірності розміщених відомостей часу катастрофічно не вистачає.

Коли стало відомо про помилку, багато журналістів, виправивши її, заявили, що за вигадані студентом словам Морісу Жарру не було б соромно.

Читайте також:

Автори статті New York Times про вірус заразили ним саму статтю

Інтернету залишилося жити три роки

В США розробили лазерний диск на 500 гігабайт

Європейці створюють конкурента Windows

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: