"Вікіпедія" запроваджує цензуру

Засновники "Вікіпедії" вирішили заборонити користувачам довільно вносити правки до енциклопедії.

Онлайн-енциклопедія "Вікіпедія" припиняє вільне редагування своїх статей. Згідно з новими вимогами, всі зміни до сторінок про живих людей і деякі організації вноситимуться тільки після затвердження редактором.

Крім того, компанія набере на роботу спеціальних людей – "досвідчених фахівців-волонтерів" – які будуть редагувати статті енциклопедії.

Таким чином, сайт принципово змінює свою політику. Раніше "Вікіпедія" дозволяла всім бажаючим вносити практично будь-які зміни до змісту практично всіх сторінок.

За словами представника "Вікіпедії", двомісячний пробний період розпочнеться вже через кілька тижнів. Власники ресурсу стверджують, що вони просто намагаються боротися з "вандалізмом" на сайті.

"Це тест. Буде цікаво подивитися на реакцію користувачів", – сказав Джиммі Уелс, один із засновників "Вікіпедії".

Його колега Майкл Піл упевнений, що нововведення викличе суперечливу реакцію. В той же час, за його словами, за введення контролю висловилися 80% з 259 користувачів, які взяли участь в спеціальному опитуванні.

"Самі користувачі ухвалили таке рішення, ніхто їм його не нав'язував", - додав він.

"Вікипедія" вважає нову систему "буфером, який повинен зробити вандалізм менш помітним і зменшити його шкідливу дію". Раніше до статей доволі часто вносилися помилкові дані. Так, користувачі "Вікіпедії" достроково поховали сенатора Едварда Кеннеді, коли з ним трапився напад на інавгурації Обами (насправді Кеннеді продовжував працювати в Сенаті і помер буквально днями, 25 серпня).

Про Роббі Уільямса якийсь час повідомлялося, що він заробляє на життя, поїдаючи хом'яків в місті Стоук і околицях.

Твердження, що Девід Бекхем був воротарем у футбольній команді XVIII століття, також запам'яталося всім, але нікого не обдурило.

А, наприклад, услід за першими повідомленнями про смерть Майкла Джексона редакторам довелося замкнути дві сторінки, щоб припинити публікацію дозвільних домислів про причини його смерті.

Читайте також:

Шведські інтернет-пірати відновили роботу, не дивлячись на заборону суду

Windows 7 буде доступний без ключа лише 120 днів

Інтернету залишилося жити три роки

"Вікіпедія" пошила в дурні найбільші світові ЗМІ

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: