"Вікіпедії" виповнюється десять років

Pа минуле десятиліття "Вікіпедія" перетворилася в один з найбільших мережевих ресурсів. У базі даних енциклопедії міститься майже 18 мільйонів статей більш ніж на 260 мовах.

У суботу, 15 січня, народна онлайн енциклопедія "Вікіпедія" відсвяткує круглу дату - десятиріччя з моменту заснування.

Проект Wikipedia, який запущений у 2001 році, - дітище американця Джиммі Вейлза. Далеко не всі спочатку вірили в успіх ініціативи: критики сумнівалися в життєздатності моделі наповнення ресурсу (адже редагувати записи може будь-який веб-користувач), вказували на помилки в статтях, появу завідомо неправдивої інформації. Періодично у фонду Wikimedia Foundation, контролюючого "Вікіпедію", виникали труднощі з фінансуванням.

Так чи інакше, але за минуле десятиліття "Вікіпедія" перетворилася в один з найбільших мережевих ресурсів. У базі даних енциклопедії міститься майже 18 мільйонів статей більш ніж на 260 мовах. За останні місяці фонд Wikimedia акумулював близько 16 мільйонів доларів пожертвувань, зроблених не ким-небудь, а користувачами Мережі.

Найбільший розділ Вікіпедії англомовний: більше 3,5 мільйонів статей. Ще два "мільйонника" - німецький і французький сегменти. Російськомовний розділ - десятий за величиною: майже 650 тисяч статей (для довідки: у лютому минулого року їх було близько 500 тисяч).

Ювілей буде відзначений низкою урочистих заходів у містах по всьому світу.

Читайте також:

Wikipedia зібрала рекордну кількість пожертв

Неперевірені факти в Wikipedia тепер будуть позначати кольором

Apple представила нову версію iPhone 4

ВідеоСила знань

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: