Він може "оживати": корейські вчені виявили у коронавірусу досі невідому властивість

Він може "оживати": корейські вчені виявили у коронавірусу досі невідому властивість

Фото: Associated Press

Коронавірус відновився у 51 пацієнта, які вже вилікувалися.

Корейські вчені виявили нову властивість у коронавірусу COVID-19. Виявилося, що він може "оживати" у пацієнтів, які вже вилікувалися.

Про це пише Bloomberg.

Згідно з дослідженням Корейського центру з контролю і профілактики захворювань, коронавірус може "реактивуватися" у людей, які вже одужали. 51 пацієнт, якого вилікували в Південній Кореї, знову отримали позитивний результат.

За словами генерального директора Корейського центру з контролю над захворюваннями Чонга Юн Чжон, замість того, щоб знову заразитися вірусом, у цих людей, можливо, вірус просто відновився, адже вони знову отримали позитивний результат незадовго після закінчення карантину.

"У той час, як ми спостерігаємо за властивістю "реактивації" ми також проводимо комплексне дослідження, - сказав Чжон. - Було багато випадків, коли тест у пацієнта під час лікування давав негативний результат в один день і позитивний в інший".

Раніше науковці з медичного центру Університету Еразмуса в Роттердамі (Нідерланди) та Університету міста Утрехт також знайшли антитіло до коронавірусу COVID-19.

Нагадаємо, спалах нового коронавірусу розпочався з ринку морепродуктів та тварин у китайському місті Ухань. Він викликає симптоми, схожі на застуду, але швидко вражає легені й інші органи. Патоген належить до великої родини коронавірусів. Хвороба поширилася вже на десятки країн.

Всесвітня організація охорони здоров'я дала офіційну назву коронавірусній хворобі з Китаю - COVID-19. У самому Китаї її раніше назвали NCP (Novel Coronavirus Pneumonia), що означає - пневмонія, яка викликається новим типом коронавіруса. Перша вакцина від цього типу коронавірусу з'явиться не раніше, ніж через півтора року.

Схоже, джерелом спалаху коронавірусу є якась тварина. Водночас відомо, що вірус може передаватися і від людини до людини повітряно-крапельним шляхом. Є підозри, що недуга може передаватися навіть в інкубаційний період, коли носій хвороби не підозрює, що інфікований.

Приєднуйтеся до ТСН.ua у Telegram!

Сценарій розвитку пандемії: вчені прогнозують спад епідемії за допомогою комп'ютерної програми

Сценарій розвитку пандемії: вчені прогнозують спад епідемії за допомогою комп'ютерної програми

Повʼязані теми:

Наступна публікація