Винайдено спосіб спілкування з хворими, які перебувають у вегетативному стані

Науковці зробили революційний винахід, який допоможе хворим у вегетативному стані спілкуватися з близькими та навіть вирішувати свою долю.

Британським і бельгійським вченим вдалося знайти спосіб спілкування з пацієнтами, які перебувають у вегетативному стані. Дослідники стверджують, що їхнє відкриття може мати величезне значення для догляду та лікування таких хворих в майбутньому.

За словами науковців, пацієнти, які перебувають у вегетативному стані, можуть спілкуватися зі своїми родичами, сказати, чи хочуть вони брати участь у випробуванні нових препаратів, і навіть висловити свою думку про евтаназію.

Керівник дослідження професор Андріан Оуен з Кембриджського університету, вважає, що завдяки цьому відкриттю хворі зможуть брати участь у вирішенні власної долі. Навіть ті пацієнти, які, як вважалося раніше, не сприймають те, що відбувається навколо, насправді реагують на зовнішній світ, йдеться в статті, опублікованій  у виданні New England Journal of Medicine.

Вчені використовували функціональну магнітно-резонансну томографію, яка дозволяє побачити діяльність мозку в реальному часі. В їх експерименті взяли участь 23 пацієнти у "вегетативному стані", а також кілька здорових людей.

Учасників експерименту попросили уявити собі, що вони грають в теніс, якщо вони хочуть відповісти "так", і уявити, що вони входять в будинок, якщо хочуть дати негативну відповідь. Активність у ділянці мозку, що відповідає за рух, спостерігалася у 4 з 23 пацієнтів.

Одним з учасників експерименту став 29-річний чоловік, який перебуває 7 років у коматозному стані. Він правильно відповів на перші п'ять із шести поставлених йому запитань. Зокрема, коли його запитали, чи звуть його батька Олександром, він представив себе на тенісному корті, що означало "так". На питання: "Вашого батька звуть Томас?", пацієнт уявив, як входить до дому. І це означало "ні".

У звіті вказується, що під час шостого питання приладам не вдалося зафіксувати ніяких сигналів. Дослідники вважають, що пацієнт міг заснути або просто не розчув питання.

Вчені визнають, що прилади для магнітно-резонансної томографії занадто дорогі, але в майбутньому можуть з'явитися більш прості і дешеві комп'ютери, які полегшать спілкування з такими пацієнтами.

Читайте також:

Вчені навчилися перетворювати клітини шкіри у нервові клітини

Вчені встановили механізм виникнення раку легенів у курців

Вчені розшифрували генетичний код меланоми і раку легенів

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: